"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Tiigrioru ehitust tahetakse peagi alustada (0)
04. veebruar 2021

Tallinna loomaaja Tiigrioru ehituseks on välja kuulutatud uus hange, kui kõik läheb plaanipäraselt alustatakse ehitusega juba märtsis. Tiigrimaast saab Euroopas ainulaadne ekspositsioon, mis hakkab pakkuma erilisi elamusi külastajatele, kuid ka senisest oluliselt paremaid tingimusi loomadele.

Tiigrioru ehituseks kuulutati algne hange välja juba eelmine aasta, kuid kiirelt saadi aru, et sellise mastaabi juures seni planeeritud summast välja ei tule. Uue hanke võitja selgitatakse välja veebruari lõpus ning seejärel algab ehitus.

“Meie tore amuuri tiiger saab loodetavasti juba lähitulevikus endale uue kodu,” rõõmustas Tallinna abilinnapea Eha Võrk. “See on hästi läbimõeldud maastikuarhitektide poolt, seal on ühendustunnel ja sööt antakse trossi teel, et tiigril oleks tegevust. “

Tiigrimaa saab olema lahendatud nii, et see pakuks loomadele võimalikult palju looduslikku keskkonda. Ekspositsioon hakkab laiuma pea hektarisuurusel alal ning pakub kodu kuni viiele tiigrile.

“Kui enne oli tiigril selline väike metallkastike siis nüüd räägime hüppeliselt paranevatest elutingimustest,” ütles Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran. ” Juba siseruumides on kuus erinevat kambrit, juhuks kui on vaja tiigreid eraldada. Väliruumides on tiigri jaoks viis erinevat ruumi.

Külastajatele luuakse vaatlusvarjualused ning ka maa-alune vaatlustunnel kust on võimalik tiigrite tegemisi jälgida. Lisaks saab loomi uudistada ka juba ehituses olevast troopilise vihmametsa kohvikust.

“Me oleme ühe ala lahendanud nii, et tekiks intensiivse kogemuse saamise tõenäosus, kus inimene tiigrit lähedalt näeb, seal on aedikud väiksemad, ” lisas Maran. “Lisaks sellele on huvitavad võrgust torud, mille kaudu saab tiiger liikuda inimese pea kohal, mis on kindlasti fantastiline elamus.”

Ehitusega tahetakse alustada juba varakevadel ning eeldatavalt saab Tiigrioru saab avada  2022 aasta suvel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.