"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kaitseliidu liikmeskond vähenes aastaga pea poolesaja inimese võrra (0)
05. veebruar 2021
Mats Õun/ Foto on illustreeriv

Organisatsiooni tegevusele on oma pitseri vajutanud ka koroonaaeg. Piirangute tõttu on väljaõpe ja muu tegevus osaliselt pärsitud ning organisatsiooniga liitumine seetõttu kesisem.

Kaitseliidu liikmeskond vähenes eelmise aasta jooksul pea 500 võrra, vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooni kuulub kokku üle 25 000 inimese, vahendas BNS. 

Kaitseliidu pressiesindaja sõnul kuulus eelmise aasta 31. detsembri seisuga Kaitseliitu 25 550 inimest, aasta jooksul vähenes Kaitseliidu liikmeskond 450 inimese võrra.

2020. aasta 31. detsembri seisuga kuulus vabatahtlikku riigikaitseorganisatsiooni 15 088 kaitseliitlast, 2686 naiskodukaitsjait, noort kotkast ning 4025 kodutütart. 

Kaitseliitlaste arv vähenes möödunud aasta jooksul 411 ning kodutütarde liikmeskond 65 inimese võrra. Samas naiskodukaitsjate arv tõusis 23 ja noorkotkaste arv kolme inimese võrra.

Kaitseliitlaste arvu langemise põhjuseks on mullu läbiviidud liikmeskonna audit, mille käigus iga kaitseliitlasega ühendust võeti ning neil, kel kas vanuse, tervise, aja või huvi puudumise tõttu polnud soovi Kaitseliidus jätkata, tekkis võimalus organisatsioonist välja astuda. Organisatsiooni tegevusele on oma pitseri vajutanud ka koroonaaeg. Piirangute tõttu on väljaõpe ja muu tegevus osaliselt pärsitud ning organisatsiooniga liitumine seetõttu kesisem.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.