"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Muukeelsete laste õpetajad saavad keeleõppel tuge (0)
05. veebruar 2021
Ilja Matusihis

„Metoodikakeskustena tegutsevad lasteaiad on abiks eesti ja vene õppekeelega lasteaedadele, kus õpetatakse eesti keelt teise keelena või eesti keelest erineva kodukeelega lapsi. Õpetajatele pakutakse temaatilist nõustamist, korraldatakse koolitusi, praktilisi töötube ja õppekäike. Samuti saab keskustest laenutada metoodilist kirjandust ning õppematerjale,“ selgitas Haridus- ja noorteameti mitmekeelse õppe büroo juhataja Urve Rannaääre.

Haridus- ja noorteameti läbiviidud konkursil selgusid kuus lasteaeda, mis hakkavad eri piirkondades toetama eesti keelest erineva kodukeelega lastele keelt õpetavaid õpetajaid. Rannaääre innustab koolieelseid lasteasutusi julgelt pöörduma metoodilise abi saamiseks lähimasse eesti keele kui teise keele metoodikakeskusesse.

Lõppenud konkursi “Koolieelsete lasteasutuste eesti keele kui teise keele metoodikakeskused 2021-2023” raames valiti välja kuus piirkondlikku metoodikakeskust, milleks on Tallinna Suur-Pae lasteaed, Tallinna lasteaed Delfiin, Tallinna lasteaed Ojake, Tartu lasteaed Kelluke, Kohtla-Järve lasteaed Kirju-Mirju ja Narva lasteaed Päikene. Suur-Pae, Kelluke, Kirju-Mirju ja Päikene tegutsesid ka aastatel 2014-2020 metoodikakeskustena, Delfiin ja Ojake alustavad keskusena esmakordselt. Lisainfot metoodikakeskustes pakutava kohta leiab nimetatud lasteaedade kodulehekülgedelt.

Koolieelsete lasteaedade eesti keele teise keelena metoodikakeskuste konkurss, millega toetatakse eesti keelt ja eesti keeles õpetavate õpetajate enesetäiendamist ja nõustamist, toimus kolmandat korda. Konkurss avati piirkondadele 2020. aasta detsembris ja 2021. aasta 26. jaanuariks selgitas haridus- ja noorteamet koostöös kohalike omavalitsustega välja parimad kandidaadid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.