"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Sotside ööstrateegia näeb ette öölinnapea ametikoha loomise (1)
05. veebruar 2021
Raimond Kaljulaid

Tallinna sotsiaaldemokraadid avalikustasid ööelu strateegia, mille eesmärk on tagada kultuuri- ja meelelahutusvaldkonna kiire kasv pärast koroonakriisi möödumist ning mis näeb muuhulgas ette öölinnapea ametikoha loomise. 

Strateegias on olulisel kohal turvalisus, ettevõtluskeskkond, müraprobleemide lahendamine, heakord ja teenused nagu näiteks öine transport, öine lastehoid ja ööpäevaringne arstiabi kättesaadavus.

Strateegia näeb ette öölinnapea ametikoha loomise, et leida parimaid lahendusi ööeluga seotud väljakutsetele ja juhtida diskussiooni kõigi ööeluga seotud osapoolte vahel.

Tallinna sotsiaaldemokraatide öölinnapea kandidaadi Natalie Metsa sõnul puudutab öö kõiki linnakodanikke sama palju kui päev.

“Linnad, kus on ööpäev läbi kättesaadav vaheldusrikas kultuurielu, tasuta ühistransport, kvaliteetne lastehoid ja tervislik toit, on atraktiivsed nii kohalikele inimestele, kes peavad öösel töötama, turistidele kui ka neile välismaalastele, kes kaaluvad Tallinnasse ülikooli või tööle tulla. Mida rohkem turiste ja rahvusvahelist ettevõtlust suudab Tallinn ligi meelitada, seda paremini läheb meie linnal ka majanduslikult,” ütles Mets.

Natalie Metsa sõnul on ööelu strateegias olulisel kohal ka üldine heakord, mille edendamiseks panustatakse turvalisusele, kõigi ohutusele, õigusele öörahuks ning toetatakse ööelu korraldavaid ettevõtteid ja asutusi muuhulgas müra tõkestamisel.

“Samuti soovime tagada ööpäevaringselt kättesaadava arstiabi, piirata pürotehniliste toodete ja ilutulestikuvahendite kasutamist, rajada korraliku aasta- ja ööpäevaringselt avatud tasuta avalike WC-de võrgustiku,” lisas Mets.

Ööelu strateegia tutvustamiseks korraldavad Tallinna sotsiaaldemokraadid kuu aja jooksul alates 9. veebruarist igal teisipäeval ja neljapäeval kell 19 oma Facebooki lehel vestlusringe, kus pakutavate lahenduste üle arutlevad erakonna esindajad ja ööelu valdkonna eksperdid.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

vast Tööpõlgurite Laager
5. veebr. 2021 08:28
Talin paksult täis sihituid töllerdisi lugematuid kontoorasid MTÜ-d ning SA-d vast alustab Tööpõlgurite Laagri taastamisest Tallinn-Harkus riigipresident Konstantin Pätsi suunistel. Esmaste tööharjumuste omandamisest nii vajalik näiteks lumetõrjel.