"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Taas on algamas populaarne e-kursus "Ravimitest maakeeli" (0)
05. veebruar 2021
Pixabay

Taas on algamas populaarne e-kursus "Ravimitest maakeeli" - e-kursuse kvaliteedimärki kandev Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi kursus annab ravimimaailma kohta tõenduspõhised baasteadmised, mis aitavad orienteeruda tänapäevases infotulvas.

1. märtsil algavale järjekordsele kursusele on oodatud nii meditsiiniteaduste kui ka teiste valdkondade üliõpilased, aga samuti kõik muud huvilised. Registreerimine on juba alanud. “Ravimitest maakeeli” on nii üliõpilaste kui ka täiendusõppijate seas populaarne e-kursus. Praeguseks on sel kursusel ravimite kohta teadmisi saanud peaaegu tuhat õppijat.

Tartu Ülikooli farmakognoosia nooremlektor, kursuse üks eestvedajaid Janne Sepp rääkis, et kuna ravimitega puutub kokku iga inimene, siis tulevad selles aines omandatavad praktilise väärtusega teadmised kasuks kõikidele, olenemata erialast. “Seda kasulikkust on kursuse tagasisides ka kõige rohkem esile toodud. Samuti on kiidetud e-kursuse ülesehitust ja paindlikku õpiaega,” lisas ta.

Täielikult veebipõhisel kursusel võib iga osaleja õppematerjali läbimise tempo ise valida. Arvestada tuleb vaid seda, et kursus tuleb läbida kuue nädala jooksul hiljemalt 12. aprilliks.

Kursus on jaotatud kuueks suureks teemaks. Osaleja saab ülevaate ravimite kujunemisloost;

teadmised selle kohta, mis on ravim ja kuidas see sünnib; teavet ravimite koostise kohta; ülevaate sellest, kuidas saabub ravimi toime ja kuidas saab ravimeid manustada; läbilõike apteegis müüdavast kaubast ja pakutavatest teenustest ning praktilisi nõuandeid selle kohta, mida ravimite kasutamisel silmas pidada.

Kursuse on välja töötanud Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi juhataja, farmakognoosia professor Ain Raal, sotsiaalfarmaatsia kaasprofessor Daisy Volmer, füüsikalise farmaatsia kaasprofessor Karin Kogermann, biofarmaatsia nooremlektor Kersti Teder ja farmakognoosia nooremlektor Janne Sepp.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.