"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna noorsootöötajaid saatis riiklikul tunnustuskonkursil suur edu (0)
05. veebruar 2021
Albert Truuväärt

"Kevadise eriolukorra ajal tõusis mobiilne noorsootöö eriti aktuaalseks ning oma tööd südamega tegevad noorsootöötajad on meie linnale väga suur väärtus," sõnas abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Haridus- ja Noorteamet tunnustas üleriigilisel tunnustussündmusel Noorte Heaks Tänu noortevaldkonna parimaid tegijaid. Kategoorias “Aasta noorsootöötaja” tuli võitjaks Tallinna Haridusameti noorsootöö osakonna töötaja Alexander Arabkin, kategoorias “Aasta noortekeskus” võidutses Põhja-Tallinna Noortekeskus.

Belobrovtsev nentis, et Tallinna linn on nende tulemuste üle väga uhke, kuna tunnustus näitab pealinna noorsootöö kõrget taset. “Meie mobiilne noorsootöötaja Alexander Arabkin on oma olulises valdkonnas tegutsedes nii kolleegidele kui ka noortele väga hea eeskuju. Kevadise eriolukorra ajal tõusis mobiilne noorsootöö eriti aktuaalseks ning oma tööd südamega tegevad noorsootöötajad on meie linnale väga suur väärtus. Soovime Alexandrile palju õnne ja jaksu! Samuti on hea meel meie Põhja-Tallinna Noortekeskuse kollektiivi üle, kes on pealinna noorsootöösse panustanud juba 14 aastat. Õnnitlen ja tunnustan kõiki konkursi nominente, kes keerulise aasta jooksul noorsootöö valdkonnas silma on paistnud,” lisas Belobrovtsev.

Alexander Arabkin on tegutsenud noorsootöö valdkonnas üle kümne aasta ning suudab luua noortega kiirelt kontakti, õpetada neile meeskonnatööd, toimetulekut stressiga, vaimse tervise hoidmist jpm. Sel aastal õpetas Arabkin ka Tallinna Ülikoolis noorsootöö tudengeid ning jagas erinevatel seminaridel oma praktilisi kogemusi. “Mul on väga hea meel, et mind võitjaks valiti. Ma tahan kiita kõiki nominente ja usun, et me kõik teeme väärikat tööd. Mulle meeldib noorsootöö valdkond, kus inimesed töötavad siiralt ja hingega,” jagas Alexander oma võidujärgseid emotsioone. 

E-spordi ellu kutsumine

Kategoorias “Aasta noortekeskus” võidutses Põhja-Tallinna Noortekeskus, mis 2020. aastal tegeles e-noorsootöö, sh e-spordi ellu kutsumisega. Tänu PTNK-le said noored terve suve osaleda noorsootöös välitingimustes ja erinevates tegevuspaikades. Tihedat koostööd tehakse mobiilsete noorsootöötajatega ja paljude linnaasutustega.

Konkursil leidsid esiletoomist ka teised tublid Tallinna noorsootöö valdkonna tegijad. Kategooria “Pikaaegne panus noortevaldkonda” nominentide sekka jõudis Haridusameti noorsootöö osakonna juhataja Marko Ool, kes on Tallinna noorsootöö valdkonnas erinevatel positsioonidel töötanud juba 17 aastat ja on oma töö eest pälvinud mitmeid tunnustusi. Tema eestvedamisel on ka mobiilne noorsootöö liikunud linna eelarveliseks teenuseks. 

“Aasta osaluskogu ja õpilasesindus” kategoorias oli nomineeritud Tallinna 21. Kooli Õpilasesindus ning “Aasta noortelaagri” kategoorias Tallinna Kopli Huvikooli tantsustuudio FIREWORK laager Kloogaranna Noortelaagris.

Konkursi Noorte Heaks Tänu eesmärk on tunnustada valdkonna parimaid tegijaid, inimesi, ettevõtteid ja organisatsioone, kes on panustanud noorsootöösse, valdkonda edendanud, algatanud uusi tegemisi ja mõjutanud valdkonna arengut kohalikul, maakondlikul või üleriigilisel tasandil.

2020. aastal esitati noortevaldkonna tunnustuskonkursile kokku 125 kandidaati kaheteistkümnes erinevas kategoorias.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.