"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Talvingu ründe uurimine jätkub, Vesterinen kommenteerib esmaspäeval (6)
05. veebruar 2021
ERR

"Mehe vabastamine ei tähenda, et politsei välistab tema seotuse, kuid praegu ei ole mees enam kahtlustatav. Jätkame rünnaku asjaolude uurimist, ootame ka ekspertiiside vastuseid ning teeme omalt poolt kõik, et ründaja isik ja motiiv välja selgitada," ütles Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre.

Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) ülemarsti Peep Talvingu ründamise uurimisel pidas politsei neljapäeval kinni juristist koroonapiirangute vastase Andrei Vesterineni, kes reedel vabastati, vahendas BNS. Andrei Vesterinen ütles, et olles oma advokaadiga asja arutanud, otsustati juhtumi kommenteerimiseks korraldada esmaspäeval pressikonverents.  

Neljapäeval pidas politsei päeva jooksul kogutud infole tuginedes kinni 36-aastase Vesterineni, keda oli alust kahtlustada PERH-i ülemarsti ründamises, kuid reedel mees vabastati ning politsei jätkab juhtunu uurimist. 

“Politsei pidas eile kinni 36-aastase mehe ning kontrollis tema seotust PERH-i ülemarsti ründamisega. Kriminaalpolitseinikud tegid neljapäeva jooksul erinevaid menetlustoiminguid ning kogutud tõendite järgi piisavalt alust pidada mees kinni ning kuulata ta üle,” ütles Tambre.                                         

Tema sõnul andsid kinnipidamiseks alust eelkõige sündmuskoha lähistelt kogutud valvekaamerate materjal ning sündmuskohalt kogutud tõendid. Kahtlustuse esitamise järel tegi politsei menetlustoiminguid ka mehe elukohas ja sõidukis. Pärast ülekuulamist vabastas politsei mehe reedel kella 15 ajal.

Politsei ei välista tema seotuse

“Mehe vabastamine ei tähenda, et politsei välistab tema seotuse, kuid praegu ei ole mees enam kahtlustatav. Jätkame rünnaku asjaolude uurimist, ootame ka ekspertiiside vastuseid ning teeme omalt poolt kõik, et ründaja isik ja motiiv välja selgitada,” ütles Tambre.

Politsei palub inimeste abi sündmuskoha lähistel olnud valvekaamera salvestistelt ründaja tuvastamiseks. Kõigil, kellel on infot kollase jopega mehe isiku kohta, palub politsei ühendust võtta telefonil 56 904 272 või meilitsi hisko.vares@politsei.ee.

Kolmapäeval kella 19 ajal viskas seni tuvastamata mees Tallinnas Mustamäel Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) juures parklas autosse istunud ülemarsti professor Peep Talvingu pihta tundmatut vedelikku ning jooksis siis minema.
 
“Esialgne info annab alust arvata, et rünnak ei olnud juhuslik ehk kurjategija ootas kannatanut ning oli ründamiseks valmistunud,” ütles Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre. “Samuti avastas kannatanu, et tema sõiduki rehv oli läbi torgatud,” avaldas Tambre.

Kahtlustatava tuvastamiseks vaatas politsei läbi valvekaamerate materjali ning saatis rünnakuks kasutatud vedeliku ekspertiisi. Juhtunu uurimiseks alustasid politsei ja prokuratuur kriminaalmenetlust ähvardamist käsitleva paragrahvi alusel.

Kommentaarid (6)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

kuulaja
7. veebr. 2021 13:57
https://www.telegram.ee/eesti/kuula-jurist-andrei-vesterineni-telefonikone-teadusnoukoja-esinaise-irja-lutsariga
lugeja
7. veebr. 2021 09:48
https://epl.delfi.ee/artikkel/92483695/pilk-lutsarit-vaenanud-ja-talvingu-runnaku-asjus-ule-kuulatud-andrei-vesterineni-mottemaailma-eesti-vabariik-eksisteerib-ainult-paberil
britid, sovettid, usakad
6. veebr. 2021 09:22
Ajalooliselt küllalt lühikese aja jooksul afgaanid said hakkama inglismannide, sovett-šuravide ja usakatega uskumatu aga tõsi. Paljasjalgsed kitsekarjused tegelt tasemel kogenud võitlejad eluaeg võidelnud. Elik Afgaan on tõsine asi ei ole mingi naljategemine arvestame seda. Momendil siis usakad sidivad oma baasides ja kaalutlevad kuidas Afgaanist lahkuda samas tegelt kohale jäädes. Kuid kohalikud võitlejad tahavad kogu võimu üle võtta ja kõik reeturid eestlase pruugis nn tõlk Omarid hävitada. Ja samas siis USA muudkui trükib vastavaid sedeleid külvates helikopterilt ja kõik väljadelt toodetud kaup tuleb läkitada tarbijaile elik rohi. Afgaan siis teadmiseks.
veteran vabastati
5. veebr. 2021 17:14
Afgaani veteran vabastati. Lugupeetavad meie avalikus ruumis on liikunud kommentid mis ei sobi Eesti üldsusele. Afgaan on tõsine asi ja sealkandis viibinutega tuleb meil arvestada. Korrektsust lugupeetavad.
Afgaani veteran
5. veebr. 2021 14:55
Seltskond Andrei Vesterinen on meie Kaitsejõudude Afgaani veteran arvestame antud asjaolu hoolimata suhtumisest ebakompetentsete USA tegelaste mannetusest oskamatusest kahekümne aastasest nn sõjapidamisest. Paraku Andrei Vesterinen pidi selle kõige eest maksma...Kõik dr Talvingule kallaletungi puutuv tuleb loomulikult välja uurida.
Vaatleja
5. veebr. 2021 15:21
Kui tegu KJ Afganistani veteraniga siis peaks maksma ilmselt USA mehele oma afgaani avantüüriga tekitatud püsiva ajukahjustuse eest nagu katma ka sellest tulenevad muud kulud ja kahjud.