"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Paet: Borrelli Moskva-visiidi tulemusena tuleks Nord Stream 2 peatada (3)
06. veebruar 2021
TASS/SCANPIX

"Pärast eilset fiaskot Moskvas ning tõsiasja, et Venemaa üritas teha kõik, et Euroopa Liitu alandada, peaks Venemaa-suunaline naiivsustase Euroopas mõneks ajaks madalpunktis olema. Eeldatavalt ei lähe Borrell Venemaale enam kunagi," teatas Europarlamendi saadik Urmas Paet laupäeval.

Paet nimetas Euroopa Liidu välispoliitika juhi Josep Borrelli Moskva-visiiti täielikuks läbikukkumiseks, mille tulemus võiks olla vähemalt see, et Euroopa energiapoliitikaga vastuolus olev Nord Stream 2 peatatakse.

“Teisipäeval arutab eile toimunut Euroopa Parlamendi täiskogu. Loodetavasti teevad Euroopa Liidu riikide valitsused ja Euroopa Komisjon ka kiired järeldused. Seal hulgas inimõiguste rikkujate lisamine sanktsioneeritavate nimekirja ning Euroopa energiapoliitikaga vastuolus oleva Nord Stream 2 peatamine,” avaldas Paet lootust.

Ka europarlamendi saadik Riho Terras nimetas Borrelli Moskva-visiiti pugemise meistriklassiks. Terrase sõnul õõnestas visiit Venemaa korrale kutsumiseks senini tehtut ja plaanitut.

Samal ajal kui Borrell kohtus Vene välisministri Sergei Lavroviga, saatis Venemaa välja Saksa, Poola ja Rootsi diplomaadid, sest väidatavalt võtsid nad osa vangi pandud opositsioonipoliitiku Aleksei Navalnõi toetusmeeleavaldusest. Rootsi sõnul oli samm täiesti põhjendamatu.

Vene välisministeerium teatas avalduses, et kolme EL-i riigi diplomaadid võtsid 23. jaanuaril osa seadusevastastest meeleavaldustest ja nad kuulutati soovimatuteks isikuteks.

“Neile anti käsk lähitulevikus Venemaalt lahkuda,” ütles ministeerium ja lisas, et Moskva ootab nende riikide diplomaatidelt edaspidi rahvusvahelise õiguse normide ranget järgimist.

Vene politsei on pidanud Navalnõi toetusmeeleavaldustel üle riigi kinni rohkem kui 10 000 inimest.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

vot tak
7. veebr. 2021 10:55
https://epl.delfi.ee/artikkel/92484531/poliitkolumnist-yana-toom-pronksioo-mahasurujatel-pole-oigust-moista-hukka-venemaa-johkrutsemist-meeleavaldajate-kallal
Saksamaa jagab tegelt
7. veebr. 2021 06:39
Tegelased Saksamaa jagab Suur-Saksamaa loomulikult gaasi, vesinikku ja Sputnikut ons midagi keerulist. Põhja Voog nr 1 igati töös toob tulu, käiku saab viimaks Põhja Voog nr 2 kuid vesiniku Voog Põhjast nr 3 ja nr 4 terve Euroopa rõõmuks ikkagi rohepööre. Ja tootmisvõimsused Saksas, Austrias ja Ungaris ootavad Sputnik V vaktsiini eakaile igati vajalik seega tuleb teha tööd , veel rohkem tööd ja siis veel tublisti rohkem. Mida katalaanist Hispaania sotsialist siis teeb olgu Josep, Jose või koguni tuntud Pepena. Kui kommunist Mogherini suudab miks siis sotsialist Borell ei suuda täita Suur-Saksamaa korraldusi? Tuleb täita korraldusi Ordnung midas keerulist Peremees või täpsemalt Perenaine ütleb ja sardell täidab. Ja kui vaja siis mõisatall soolvesi õpetus igati kulub ära vajadusel.
majavalitsejaks
6. veebr. 2021 14:28
Ilmselt Suur-Sakasamaa koheselt klaarib miskit sardelliga saadab majavalitsejaks näituseks või takistama majandust Euroopas Suur-Saksamaa Euroopas. Seega kaks gaasitoru ja siis kaks vesiniku toru majandus nõuab.