"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna volikogu revisjonikomisjon hakkab Porto Francole servituudi andmist kontrollima (0)
06. veebruar 2021
Mats Õun

Tallinna Linnavolikogu otsustas pärast Sotsiaaldemokraatliku Erakonna, Erakond Isamaa ja Reformierakonna fraktsioonide saadetud ühispöördumist alustada kontrolli Porto Franco arendusele servituudi andmise otsuseprotsessi üle. Kontrolli juhivad revisjonikomisjoni esimees Anto Liivat ning komisjoni liikmed Priidu Pärna ja Helve Särgava.

„Revisjonikomisjonis valitses erakondade ülene üksmeel, et meedias avaldatud info annab piisavalt põhjust alustada Porto Francoga seotud otsuste tegemise üle kontrolli. Meie ülesanne on teostada järelvalvet, et linna vara kasutatakse seaduslikult, otstarbekalt ja tulemuslikult. Pean tunnistama, et meedias avaldatud põhjendused ja otsuseprotsessi kirjeldused jätsid õhku mitmeid küsimusi, millele hakkame vastuseid otsima. Muuhulgas püüame anda vastuse küsimusele, kas linna korruptsiooniennetuse strateegia meetmed on piisavalt tõhusad,“ ütles volikogu revisjonikomisjoni esimees, sotsiaaldemokraat Anto Liivat.

Volikogu Isamaa fraktsiooni ja revisjonikomisjoni liige Priidu Pärna sõnul saab korruptsioonivastaste ettepanekute rakendamise audit nüüd uue olulise sisendi, mis seotud sadama-ala kinnisvaraarendusega. „On heameel, et kõik revisjonikomisjoni liikmed pidasid linnavolikogupoolset kontrolli oluliseks ning ka Keskerakond on valmis asjades selguses saamises osalema. Mõjuvõimuga kauplemine eeldab alati kahte osapoolt, kauplejat ja kaubeldavat. Tekitab ju küsimusi, kuidas linna sisekontroll ja KAPO on mõjuvõimuga kauplemise osas jõudnud erinevatele tulemustele,“ selgitas küsitavusi Pärna.

Revisjonikomisjoni liige ja volikogu keskerakondlasest aseesimees Helve Särgava ütles, et ettepanekut revisjonikomisjoni tööplaani täiendada Porto Franco kinnistul toimunu kontrollimisega toetasid üksmeelselt kõik komisjoni liikmed: „Ka kõigi keskerakonna komisjoniliikmete ainus seisukoht on, et linna tegevus peab olema läbipaistev ja korruptsioonivaba. Kontrollimine on üks põhilisi vahendeid mis aitab viimasegi korruptsioonijuurika välja tõmmata. Revisjonikomisjon oma kontrollimisega saab anda hinnangu, kas kõik linna tegevused servituudi seadmisel on olnud seaduslikud ja otstarbekad. Arvestades viimati ajakirjanduses ilmunud infot 20 aasta taguse Porto Franco soetamise kohta on ka seal minu jaoks ilmselgeid küsitavusi. Loodan, et saame kontrolli käigus ka neile vastused.“

Revisjonikomisjon asub kontrolli kohe läbi viima, et jõuda tulemuseni 2021. aasta esimesel poolaastal, enne kui volikogu suvepuhkusele läheb.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.