"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Synlab kingib üldhooldekodudele tahvelarvutid ja spetsiaalmadratsid (0)
07. veebruar 2021
Mats Õun

Meditsiinilabor Synlab kingib hooldekodudele tahvelarvutid, mis aitavad sealsetel elanikel oma lähedastega suhelda, lisaks jõuavad labori abiga hooldekodudesse ka mugavad spetsiaalsed madratsid.

Ligi aasta aega koroonakriisi eesliinil tegutsenud Synlab otsustas toetada Eesti hooldekodusid, mille elanikke ja tegevust on koroona tugevalt mõjutanud. Labor võttis ühendust sotsiaalministeeriumi ja sotsiaalkindlustusametiga, mille abil korraldati hooldekodudes küsitlus – mida nende eakad elanikud kõige enam vajavad, et nad tunneksid end kogu maailma tabanud tervisekriisi ajal paremini.

Küsitlusest selgus, et hooldekodude külastuspiirangute ajal tuntakse kõige rohkem puudust oma lähedastest, kellega kokkusaamised on möödunud aasta kevadest saati olnud raskendatud või sootuks võimatud. Oma IT-partneri Primend abiga ostis Synlab Eesti hooldekodudele 115 tahvelarvutit, mis on varustatud enamlevinud suhtlustarkvaraga. Tahvlitel on spetsiaalsed jalad, mis võimaldavad arvutit kasutada ka neil inimestel, kellel endal pole võimalik ekraani käes hoida.

Kasutamiseks viiakse läbi koolitused. Samuti tuli 192 Eestis tegutseva hooldekodu küsitlusest välja, et eakad, veetes palju aega voodites, vajaks paremaid madratseid. Selle soovi täitmiseks tellis Synlab Eesti tootjalt SleepAngelilt 200 spetsiaalset lamatisi ennetavat ja ka hooldekodude töötajate hoolduskoormust vähendavat madratsit. Märtsis valmivaid madratseid aitab laiali viia Synlabi transpordipartner ALD Automobile.

“Kriisi eesliinil töötades näeme iga päev, kes kõige rohkem tuge vajavad,” ütles Synlabi teenustejuht Karin Kallikorm. “Hooldekodud ja erihoolekandeasutused on kindlasti nende seas. Laustestimisi läbi viies oleme näinud hooldekodudes vapraid eakaid, kes tunnevad rõõmu sellest, kui saavad meie proovivõtjatega veidigi suhelda. Nüüd, kus hooldekodudel on tahvelarvutid, on eakatel võimalus taaskohtuda oma lähedastega, kes neile praegusel keerulisel ajal külla minna ei saa. Loodame, et kontakt kallite inimestega annab neile kriisis vastupidamiseks jõudu.”

“Meil on väga hea meel, et saame koos Synlabiga aidata hoolealustel oma lähedastega suhelda. See on oluline mõlemale osapoolele,” lisas Saaremaa Südamekodu juht Piret Pihel. “Hoolealused tunnevad, et neist hoolitakse, lähedased mitte ainult ei kuule, vaid saavad ka oma silmaga veenduda, kuidas olukord on. Töötajate jaoks on oluline lisaväärtus see, et saame koolituse, kuidas tahvleid ja suhtluskanaleid kasutada, et meie elanike suhtlemine omastega laabuks tõrgeteta.”

Synlab on Eesti suurim meditsiinilabor ning terviseameti partner koroonaviiruse testimisel koos Medicumi ning mitmete teiste erameditsiiniettevõtete ja haiglatega.

Eestis teeb Synlab aastas üle 8,5 miljoni laborianalüüsi. Ettevõtte laborites ja verevõtupunktides töötab üle 400 inimese.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.