"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ameerika Ühendriigid andsid Kaitseliidule ja PPA-le varustust (0)
08. veebruar 2021
Albert Truuväärt

Ameerika Ühendriigid andsid Kaitseliidule ning politsei- ja piirivalveametile (PPA) 13 miljoni dollari väärtuses täiustatud binokleid, kaasaskantavaid ja sõidukitele monteeritud raadioid, raadio- ja öövaatlusseadmete varuosi ning abivahendeid, infrapunakaameraid ja ballistilise kaitsega veste pardaleminekuks. 

Tarned on osa USA Euroopa väejuhatuse partnerlusvõime ülesehituse programmi (BPC) jaotisest, eesmärgiga tugevdada strateegilist sidusust USA ja Eesti vahel NATO liitlaste ja partnerite koostalitusvõime tagamise läbi. BPC programme rahastab USA kaitseministeerium ja need on kavandatud täiendama Eesti jõupingutusi kaitsevõime suurendamiseks laskemoonavarude täiendamise, integreeritud õhu- ja raketikaitse, merendusalase teadlikkuse ja turvalise teabevahetuse kaudu.

Eesti kaitsejõud ja USA Euroopa väejuhatus jätkavad koostööd ühiste strateegiliste eesmärkide saavutamiseks ja stabiilsuse tagamiseks piirkonnas. Ameerika Ühendriigid on alates 2015. aastast panustanud kaitsekoostöösse Eestiga enam kui 200 miljonit dollarit. USA ja Eesti korraldavad igal aastal mitmeid õppusi ja sõjaväelaste koostööprojekte.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.