"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Isamaa soovib testimiskohustust piiridel (0)
08. veebruar 2021
Scanpix/Postimees

Erakonna Isamaa riigikogu fraktsioon algatas eelnõu, mis võimaldaks kehtestada riiki sisenemisel testimiskohustuse.

“Koroonaviiruse erinevad, kiiremini levivad mutatsioonid liiguvad üle riigipiiride. Tõhus meede nende tõkestamiseks on üldise isikute eelneva testimise või koheselt pärast riiki saabumist testimise kohustuse kehtestamine, mida võimaldab kehtiv õigus,” ütles riigikogu liige Urmas Reinsalu erakonna pressiesindaja vahendusel.

Reinsalu sõnul on oluline seada testimine õiguslikult esmaseks nõudeks ning karantiin sellest keeldumise alternatiiviks. Praegune süsteem on Reinsalu sõnul üles ehitatud tagurpidiselt: eneseisolatsioonist vabanemiseks on võimalik üldjuhul kahe testiga eneseisolatsioonist vabaneda.

Selleks, et vältida ulatuslikumaid piiriülese liikumise piiranguid, on Reinsalu hinnangul asjakohane kehtestada üldine testimispõhimõte. Seda põhimõtet toetab tema sõnul ka teadusnõukogu. Varasema sellise süsteemi mitterakendamine on Reinsalu sõnul tulenenud sellest, et ravikindlustuse seadus näeb ette diagnoosimisest keeldumisel haigushüvitisega tasustatava karantiini rakendamise. Samas, kehtiva tagurpidise eneseisolatsiooni süsteemi puhul eneseisolatsioonis oleku eest haigushüvitist ei maksta.

“Sellise süsteemi võimaldamine asetab põhirõhu üldise testimise kehtestamisele piiriüleses liikumises ning loobub õigusliku võimalusest taotleda reeglite ühtlustamist ennekõike meie regiooni riikidega,” lisas Reinsalu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.