"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Joobes juhi põhjustatud avariisse sattunud vastsündinud laps suri (0)
08. veebruar 2021
Scanpix/Foto on illustreeriv

Jaanuari lõpus põhjustas joobes juht Tartumaal raske avarii, milles sai raskelt viga ka lapseootel naine, vastsündinud laps suri haiglas. "See, mis juhtus, ei ole liiklusõnnetus. See on kuritegu," sõnas Tartu politseijaoskonna juht Andrus Reimaa.

28. jaanuari õhtul kaldus 51-aastase mehe juhitud Ford Tartumaal Aardlapalu külas vastassuunavööndisse ning toimus laupkokkupõrge vastu võitnud Volkswagen Passatiga, edastas Lõuna prefektuur. Politsei tuvastas ekspertiisis, et Fordi juhtinud mees oli raskes joobes.

Avariis said raskelt viga Fordi juht ja masinas kaasa sõitnud naine ning laps, Volkswagenit juhtinud lapseootel naine sai üliraskeid vigastusi. Nad kõik viidi haiglaravile. Vaatamata arstide pingutustele suri õnnetuse järel vastsündinud laps haiglas.

Lõuna ringkonnaprokuratuur esitas eelmisel nädalal taotluse õnnetuse põhjustanud 51-aastase mehe vahistamiseks ning kohus selle taotluse ka rahuldas. Lõuna ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Kretel Tamm sõnas, et mees on väärteo korras joobes juhtimise eest karistatud viimati möödunud suvel ning mehe enda sõnul on tal harjumus iganädalaselt alkoholi tarvitada. “Seda arvestades on väga tõenäoline, et vabadusse jäädes jätkab mees samasuguse käitumisega ning kaasliiklejate ohtu seadmisega, mistõttu oli tema vahistamine vältimatu.”

“See, mis juhtus, ei ole liiklusõnnetus. See on kuritegu. Teatakse, et joobnuna rooli istumine võib viia raske avariini. Teatakse sedagi, et kui tagajärg on käes, siis seda enam tagasi ei pööra. Seega, kui keegi rikub ühiskonnas kokku lepitud reegleid ja seda korduvalt, ei saa me rääkida, ei juhtus õnnetus. See, mis toime pandi, on kuritegu,” sõnas Tartu politseijaoskonna juht Andrus Reimaa.

Reimaa nentis, et olenemata sellest, milline saab olema avarii põhjustanud juhi karistus, siis kaotatud elu see tagasi ei too. „Pingutame iga päev, et joobes juhte liiklusest kõrvaldada: kontrollime autojuhtide kainust, võimalusel konfiskeeritakse joobes juhi auto ja suunatakse alkoholismi küüsis inimesi ravile. Selle kõrval ei ole aga vähemtähtsam teiste liiklejate panus, kes joobekahtlusega juhtidest hädaabinumbril teada annavad. Kui suudame seda sotsiaalset kontrolli üheskoos tugevdada, on ka ohtlikel joobes juhtidel vähem mänguruumi meie tänavatele ja teedele jõudmiseks,“ ütles ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.