"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ööpäevaga tuli juurde 339 positiivset koroonatesti, suri 39-aastane mees (0)
08. veebruar 2021
Rene Suurkaev

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3039 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 339 ehk 11,2 protsenti testide koguarvust. Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 169 inimesel. 111 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Tartumaale lisandus 35, Pärnumaale 34, Ida-Virumaale 33, Raplamaale 13 ja Võrumaale 12 uut positiivset testi. Jõgevamaale lisandus 10, Lääne-Virumaale 8, Järvamaale 7, Viljandimaale 4, Valgamaale 3, Hiiu- ja Saaremaale 2, Läänemaale 1 uut nakkusjuhtu. Põlvamaale ei lisandunud ühtegi uut positiivset testi. 6 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 549,2 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 11%.

Terviseameti jälgimisel on üle 19 400 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 8800 inimese, kellest 2362 on nakatunud.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 3200 inimese, kellest nakatunud on 899.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 2400 inimese, kellest 570 on nakatunud.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 5000 inimese, kellest 832 on nakatunud.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 29, haiglaravi vajab 433 patsienti

8. veebruari hommikuse seisuga viibib haiglas 433 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 31 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 16 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 29. Koju saadeti 9 inimest, 4 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri viis koroonaviirusega nakatunud inimest – 87-aastane mees, 82-aastased mees ja naine, 64-aastane naine ja 39-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 466 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 2712 COVID-19 haigusjuhtumit 2665 inimesega.

8. veebruari seisuga on tervenenud 37 908 inimest. Neist 26 369 inimese (69,6%) haigusjuhtum on lõpetatud, 11 539 inimese (30,4%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 810 622 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 48 267 (6% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 35 917 inimesele, kaks doosi on saanud 17 564 inimest

 

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 35 917 inimesele, kellest  17 564 on saanud mõlemad doosid. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

Jätkub hooldekodude elanike ja töötajate, hambaraviasutuste töötajate, ambulatoorse eriarstiabi osutajate vaktsineerimine, alustatakse apteekrite vaktsineerimisega ning tagatakse teine vaktsiinidoos esimese doosiga vaktsineeritutele. Harjumaa, Ida-Virumaa ja Pärnumaa suuremad perearstikeskused hakkavad kutsuma vaktsineerima üle 80-aastaseid.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 262 757 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 3178 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 345.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Kehtivad üleriiklikud piirangud

Eelmisest nädalast kehtivad üle Eesti ühetaolised COVID-19 piirangud, sest koroonaviirus on ulatuslikult levinud üle Eesti. Toitlustus- ja meelelahutuskohad on kohapeal viibimiseks avatud kuni kella 21ni õhtul ja seal võivad koos viibida maksimaalselt kuueliikmelised grupid. Kinodes, teatrites, kontsertidel ja teistes avalike üritustega kohtades kehtib statsionaarsete istekohtadega siseruumis 50 protsendi täituvuse nõue. Täpsema info leiab veebilehelt kriis.ee.

Nakatumise kõver näitab stabiliseerumise märke, kuid sellele vaatamata on viiruse levik väga laialdane. Peamiseks murekohaks on COVID-19 intensiivravi kohtade suur täitumus. Igaüks saab kaasa aidata viiruse leviku tõkestamisele. Oluline on vältida üleliigseid kontakte ja pidada kinni ennetusmeetmetest.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi– ja Facebooki-lehelt.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.