„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Riigikogu aseesimehed on Pevkur ja Seeder (0)
08. veebruar 2021
Mats Õun

Riigikogu valis oma tänasel istungil aseesimehed. Riigikogu esimeseks aseesimeheks valiti Hanno Pevkur ja teiseks aseesimeheks Helir-Valdor Seeder.  

Eesti Reformierakonna fraktsiooni esimees Mart Võrklaev esitas aseesimehe kandidaadiks Hanno Pevkuri ja Isamaa fraktsiooni esimees Priit Sibul Helir-Valdor Seederi kanditatuuriSalajasest hääletusest võttis osa 100 Riigikogu liiget. Hanno Pevkuri poolt hääletas 60 Riigikogu liiget ja Helir-Valdor Seederi poolt 40 Riigikogu liiget. Kehtetud hääletussedeleid ei olnud. Seega valiti Riigikogu esimeseks aseesimeheks Hanno Pevkur ja teiseks aseesimeheks Helir-Valdor Seeder.

Riigikogu aseesimeeste erakorraline valimine toimus seoses Siim Kallase tagasiastumisega aseesimehe kohalt. Riigikogu esimehena jätkab Henn Põlluaas. Riigikogu juhatuse korralised valimised on 18. märtsil.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.