"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Rünnak Talvingu vastu kui politsei lakmustest (4)
08. veebruar 2021
Postimees/Scanpix

Rünnak Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarsti professor Peep Talvingu vastu on tekitanud arutluse, kas meil peaks hakkama viirusekriisiga võitlemise võtmeisikuid, kelleks on ka Talving, politseiga kaitsma.

Talving oli kolmapäeva õhtul haiglast väljunud, läinud parklas oma auto juurde ja avastanud, et üks rehvidest on puruks torgatud. Kui lähtuda meedias levinud infost, siis oli vene keelt kõnelenud inimene visanud talle näkku mingit ainet, mis õnneks ei osutunud happeks ega ka millekski muuks kahjustavaks. Loodetavasti teeb politsei kiiresti oma tööd, ja kindlasti on see juhtum politsei võimekuse lakmustest, sest ühiskondlik huvi juhtunu tagamaade vastu on suur. Enne kui arutada juhtivarstide saatmist politseieskordiga, tuleks kõigepealt teada saada rünnaku motiiv. Samuti seda, kas ründaja tegutses enda initsiatiivil või näiteks kellegi õhutusel. Kas tegemist oli üldse vaimselt terve inimesega? Alles siis, kui küsimused vastatud, võiks asuda arutlema võimalike turvameetmete üle. Lisaks peaks meie julgeolekuasutustel juba ammu olema koostatud võimalikud analüüsid, kui tõenäoseks võib pidada vaktsineerimisvastasuse muutumist vägivaldseks. Praegu on rünnaku seotus vaktsiiniskepsisega kõigest vaid oletus.

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

guugeldaja
14. veebr. 2021 14:08
https://www.google.ee/search?q=kuse%20ja%20fekaalimängud&ie=UTF-8&hl=et
tohuvabohu
12. veebr. 2021 22:21
https://uueduudised.ee/uudis/eesti/dr-talvingu-vaidetavas-rundamises-on-palju-segast-ja-ebaloogilist/
variant
12. veebr. 2021 22:12
https://lounaeestlane.ee/tallinna-haigla-ulemarsti-runnanud-mees-moisteti-kokkuleppemenetluses-suudi-rundaja-ajas-ilmselt-isikud-sassi/
nentija
12. veebr. 2021 21:38
https://www.err.ee/1608104635/prokuror-talvingu-rundamine-polnud-seotud-tooga-teadusnoukojas