"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Linnaplaneerija: linnaloodus ei pea olema ülimalt pügatud park (0)
08. veebruar 2021
Albert Truuväärt

"Linnaloodus ei pea tingimata olema barokne ja ülimalt pügatud park. Ka sellisel metsikul loodusel, mis on äärmiselt elurikas, on linnaruumis kohta," tõdes linnaplaneerija ning Putukaväila projekti ekspert Kaidi Põldoja. Tallinnas ja Helsingis samaaegselt toimuv rahvaküsitlus kutsub linlasi üles osalema roheuuringus, mis püüab teada saada elanike hinnanguid linnaloodusele.

Üks, mida uuringus teada soovitakse, on see, kas kodu lähiümbruses on piisavalt rohelust? 

“Uues-Maailmas on küll, kuigi sinna tehakse igasse auku uus maja, aga pargid on olemas kodu kõrval ja ma arvan, et pole hullu, arvestades, et tegemist on kesklinnaga,” lausus kesklinlane Kairi.

“Kui ma ikka rohelisse tahan minna, siis ma lähen. Ma arvan,et Tallinn on üksjagu roheline linn,” arvas Tiido Kalamajast.

Meelis Lillekülast aga igatses merelähedust: “Tegelikult mereäär võiks veel rohke avatud olla, Reidi tee on küll hästi ilus, aga võiks veel rohkem olla.”

Putukaväilaprojekt eraldi fookuses

Tallinna puhul on eraldi fookuses putukaväilaprojekt – viimase aja Tallinna suurim kavandatav rohekoridor, mis kulgeb 13 km pikkuselt läbi erinevate linnaosade.

Küsitluses uuritakse, kuidas tahaksid inimesed putukaväila kasutada, milliseid vabaja veetmisvõimalusi sinna sisse tuua.

Linnaplaneerija Kaidi Põldoja tõdeb, et arusaam, milline linnaloodus peab olema, on muutumas.

“Linnaloodus ei pea tingimata olema barokne ja ülimalt pügatud park. Ka sellisel metsikul loodusel, mis on äärmiselt elurikas, on linnaruumis kohta,” tõdes Putukaväila projekti vanemekspert, arhitekt-linnaplaneerija Kaidi Põldoja

Koostöö Helsingiga

Kuna tegemist on Helsingi ja Tallinna ühisprojektiga, siis said ka küsimused koostatud koostöös Helsingi ja Tallinna linnaplaneerijatega ning Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskusega.

“Samuti saame ka pärast küsitlust põhjalikumalt analüüsida seda, et kuidas inimesed soovivad linnaplaneerimises osaleda, kuidas nad on rahul praeguse olukorraga ja kuidas nemad näeksid, et tahaksid rohkem anda sisendit linnaplaneerimisse,” sõnas Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus vanemekspert Piret Kuldna.

“Me kogume ideid, siis juba pöördume konkreetsete arendajate poole ja püüame neid ideid ka teostada,” lubas Kaidi Põldoja.

Küsimustikku saab veebiplatvormil https://app.maptionnaire.com/et/9791/ täita veebruarikuu lõpuni.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.