"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Digikoristuspäev lõi uue rekordi (0)
09. veebruar 2021
Albert Truuväärt

29. jaanuaril toimus järjestikuselt kolmas üle-eestiline digikoristuspäev, millest võttis osa 272 ettevõtet-asutust ja üle kümne tuhande eraisiku.

“Digikoristuspäeva osalejate hüppeline kasv kinnitab fakti, et üha enam teadvustatakse digipürgi mõju nii meie enda produktiivsusele, küberturvalisusele kui keskkonnale. Meil on väga hea meel, et digikoristuspäevast on kujunemas mõtteviis, kuidas enda digielu korraldada nii, et see oleks võimalikult hea meile endile kui ka ümbritsevale ruumile,” lausus Telia Eesti tehnoloogiajuht Andre Visse.

Lisaks ettevõtetele ja asutustele andis koristuspäeval enda osalemisest märku ka tuhandeid eraisikuid. Kui arvestada sinna juurde ettevõtetes osalenud töötajaid, siis küündib koristajate arv 17 000-ni, mis on ligi kolm korda enam kui mullu.

„SEB-s oleme digikoristuse ideega ühinenud selle esimesest aastast saati ning arvame endiselt, et iga aastaga vajadus digiteadlikkuse järgi aina kasvab. Käesoleval aastal oleme suunanud oma fookust muuhulgas küberturvalisusele ning vajadusele hoida kontrolli all enda kohta avalikult kättesaadavat informatsiooni. Mis puudutab digikoristamisega seotud rutiini, siis see on kindlasti oluline nii Telia valitud kuupäeval kui ka terve aasta jooksul,” ütles SEB Baltikumi digitaalse müügi juht Edward Rebane.

Kuigi Telia jätkab digikoristuspäeva eestvedamisega ka järgmisel aastal, saavad Visse sõnul kõik ettevõtted ja inimesed panustada oma digielu korrastamisesse igapäevaselt: “On oluline, et teadvustaksime meie digielu mõju igapäevaselt ning ennetavalt tegutsedes pidurdaksime digitaalse jalajälje kasvu.”

Digitarga portaalis leidub digikoristuse toetamiseks suur hulk praktilisi näpunäited, kuidas enda seadmeid puhastada, korrastada ning neid ka enda igapäevastesse harjumustesse üle kanda.

Digitaalne koristuspäev on 2019. aastal Telia Eesti poolt algatatud aktsioon, mille eesmärk on vähendada digitaalse prügi ja müra hulka ning juhtida tähelepanu digiprügi keskkonnamõjule. Tänavu sai see ellu kutsutud Telia, Maailmakoristuspäeva, Tartu Loodusmaja ja Tallinna Ülikooli poolt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.