"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eesti Pagulasabi aitab Gruusia põgenikelaagrites naistel äri alustada (1)
09. veebruar 2021
Pixabay

Eesti Pagulasabi ja Gruusia kohapealne partner For Better Future korraldavad aasta jooksul naistele ärikoolitusi, mille tulemusel saavad 40 osalejat oma äriideede elluviimiseks rahalist toetust oma väikeettevõtetega alustamiseks.

Toetuste andmisele järgneb pooleaastane mentorlusprogramm, mis aitab ärid jätkusuutlikuks vormida, teatas Eesti Pagulasabi esindaja teisipäeval BNS-ile.

“Mõte oma tegevustega Gruusiasse laieneda on Eesti Pagulasabil mõtteis tiksunud juba mõnda aega. Kuna nii Ukrainas, Liibanonis kui ka Jordaanias on meil ette näidata edukas sisepõgenike eluolu ja ettevõtlust toetavate projektide renomee, siis tundub loogiline jätk rakendada analoogset mudelit ka Gruusias,” ütles Eesti Pagulasabi projektijuht Taavet Tomberg.

Eesti Pagulasabi kohapealseks partneriks on Tserovani sisepõgenike asulas tegutsev organisatsioon For Better Future, kellel on pikaaegne kogemus sisepõgenikega töötamisel, samuti on organisatsioonil sotsiaalne ettevõte, mille kaudu pakutakse sisepõgenikele tööd ja aidatakse igapäevasel toimetulekul.

Gruusia on viimase 30 aasta jooksul näinud kahte suuremat relvakonflikti ja nendega seotud sisepõgenike kriisi Abhaasias ja Lõuna-Osseetias: aastatel 1991-1992 ning uuesti aastal 2008. Kuigi suur hulk kahe relvakonflikti tagajärjel põgenenud inimestest on tänaseks saanud oma kodudesse naasta, on hetkel Gruusias sisepõgeniku staatuses umbes 251 000 inimest. Nende väljavaated olukorra muutmiseks ja koju naasmiseks on väikesed.

Aprillis 2020 pöördus ka Gruusia riik Eesti poole, et edastada palve alustamaks abiprojektidega Gruusias. Covid-19 epideemia on mõjunud laastavalt nii riigi majandusele kui tekitanud probleeme toiduturvalisusega, eriti kannatavad juba niigi keerulises seisus olevad inimesed. 

Täpsemalt saab projektist lugeda aadressil https://www.pagulasabi.ee/uudised/eesti-pagulasabi-aitab-viies-gruusia-sisepogenike-laagris-naistel-oma-ari-alustada.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

vast hoopis georgiinitarid
9. veebr. 2021 14:37
Tegelt oleks asjalikum kui georgiinitarid krusiinitarid õpetaks eestlasi eestlannasid kuis äri teha vast isegi õpetavad tegelt. Georgia värk toda noodsamused Pagulasabid ilmselt ei mõika.