"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ööpäevaga tuli juurde 542 koroonapositiivset ja suri kaheksa nakatunut (0)
09. veebruar 2021
Rene Suurkaev/ Foto on illustreeriv

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 563,1 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 11,2 protsenti.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5141 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 542 ehk 10,5% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 265 inimesel. 189 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Tartumaale lisandus 48, Ida-Virumaale 44, Pärnumaale 33, Lääne-Virumaale 28, Viljandimaale 26, Jõgevamaale 19 ja Järvamaale 15 uut positiivset testi. Põlvamaale lisandus 12, Võru- ja Raplamaale 11, Saaremaale 9, Hiiu- ja Läänemaale 5, Valgamaale 3 uut nakkusjuhtu. 8 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 563,1 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 11,2%.

Terviseameti jälgimisel on üle 19 600 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 9000 inimese, kellest 2491 on nakatunud.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 3200 inimese, kellest 765 on nakatunud.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 2600 inimese, kellest 571 on nakatunud.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 4800 inimese, kellest 855 on nakatunud.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 60, haiglaravi vajab 444 patsienti

9. veebruari hommikuse seisuga viibib haiglas 444 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 30 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 16 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 60. Koju saadeti 27 inimest, 11 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri kaheksa koroonaviirusega nakatunud inimest – 92-aastane naine, 91-aastane naine, 83-aastane naine, 75-aastane naine, 71-aastane mees, 63-aastane mees, 62-aastane naine ja 59-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 474 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 2749 COVID-19 haigusjuhtumit 2703 inimesega.

9. veebruari seisuga on tervenenud 38 730 inimest. Neist 26 930 inimese (69,5%) haigusjuhtum on lõpetatud, 11 800 inimese (30,5%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 815 743 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 48 809 (6% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 36 897 inimesele, kaks doosi on saanud 18 686 inimest

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 36 897 inimesele, kellest  18 686 on saanud mõlemad doosid. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee

Eelmine nädal jõudis terviseametisse esimene AstraZeneca COVID-19 vaktsiini saadetis 7 200 doosiga. Veebruarikuu jooksul peaks Eestisse jõudma kokku ca 40 500 doosi AstraZeneca COVID-19 vaktsiini. Vastavalt riikliku immunoprofülaktika ekspertkomisjoni soovitusele kasutatakse AstraZeneca vaktsiini alla 70-aastaste riskirühma kuuluvate inimeste ja eesliinitöötajate vaktsineerimiseks sotsiaal-, haridus- ja siseturvalisuse valdkonnas. Täpsem eesliinitöötajate vaktsineerimise korraldus selgub sel nädalal.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me. 

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 262 976 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 3194 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 352.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Kehtivad üleriiklikud piirangud

Eestis kehtivad ühetaolised COVID-19 piirangud, sest koroonaviirus on ulatuslikult levinud üle Eesti. Toitlustus- ja meelelahutuskohad on kohapeal viibimiseks avatud kuni kella 21ni õhtul ja seal võivad koos viibida maksimaalselt kuueliikmelised grupid. Kinodes, teatrites, kontsertidel ja teistes avalike üritustega kohtades kehtib statsionaarsete istekohtadega siseruumis 50 protsendi täituvuse nõue. Täpsema info leiab veebilehelt kriis.ee. 

Oluline on kinni pidada kehtivatest piirangutest. Koroonaviiruse levik Eestis on püsivalt kõrge ja vaktsineerimisega hõlmatus pole praegu piisav selleks, et saaksime end nakkusohu suhtes turvaliselt tunda. Eestis kehtivad piirangud võimaldavad inimestel võimalikult palju oma tavaelu jätkata. COVID-19 kriisi lahendamisele saab kaasa aidata igaüks oma vastutustundliku käitumisega. Koroonaviiruste põhjustatud nakkuse esmaseks ennetusmeetmeks on hea kätehügieeni järgimine, distantsi hoidmine, maski kandmine ning mustade kätega silmade, nina ja suu katsumise vältimine.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi– ja Facebooki-lehelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.