"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Sõbrapäeva eel selguvad 2020. aasta kultuurisõbrad (0)
09. veebruar 2021
Postimees/Scanpix

Kultuuriministeerium annab taas reedel, sõbrapäeva eel üle tänavused kultuurisõbra tunnustused.

Konkursil Kultuurisõber 2020 tänatakse 24 ettevõtet või metseeni, kelle rahaline panus või muu tugi kultuurikorraldajatele oli möödunud aastal silmatorkav ja kaalukas. 

“Koroona-aasta peegeldus kahtlemata Kultuurisõbra konkursile tehtud ettepanekutest ja olukorra kirjeldustest vastu. Pikaajalised koostöösuhted said erilise tähenduse just möödunud aastal. Kultuurisektorile oli äärmiselt tähtis, et riigieelarve toetuse kõrval ei kadunud ära erakapital, kuigi kriis lõi valusalt kõiki,” kinnitas valikukomisjoni juhtinud kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits.

Kultuuriministeeriumile laekus tunnustamiseks sel korral ühtekokku 41 ettepanekut. Nende seast valiti välja 21 kultuurisõpra ning kolm peapreemia laureaati ehk aasta kultuurisõpra. Aasta kultuurisõpradele kingitakse tavapäraselt kunstnik Kärt Ojavee teos “Undefined Useful Object”. Kõik tunnustused annab üle kultuuriminister Anneli Ott.

Kultuurisõbra valikukomisjoni töös osalesid lisaks kultuuriministeeriumi valdkonnajuhtidele ka Eesti Kultuurkapitali juhataja Kertu Saks, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse turismi, loomemajanduse ja võrgustike toetuste valdkonnajuht Riin Roosalu ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts.

Pidulik tänusündmus Kultuurisõber 2019 toimub reedel Tallinnas Kultuurikatla virtuaalürituste saalis. Uksed avatakse kell 12.30, gala algab kell 13. Muusikalise tervituse toovad Anna Kaneelina ja Erki Pärnoja ning Marianne Leibur ja Jalmar Vabarna. Gala kannab otsepildis üle Eesti Rahvusringhäälingu uudisteportaal, sündmuse viib läbi rahvusringhäälingu ajakirjanik Grete Lõbu.   

Mullu pälvisid peapreemia ehk aasta kultuurisõbra tiitli Nordic Hotel Forumi omanik ja juht Feliks Mägus ning kütusefirma Olerex. Kultuuriministeerium tunnustab valdkonda panustanud organisatsioone ja isikuid alates 2011. aastast.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.