"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Välisturistide kulutused Eestis vähenesid mullu miljardi euro võrra (1)
09. veebruar 2021
Pixabay

Eesti Panga statistika kohaselt külastas 2020. aastal Eestit üle 1,7 miljoni välisturisti, mida oli tunamullusest 72 protsenti vähem; välisturistid kulutasid Eestis 410 miljonit eurot, mis on miljardi euro võrra vähem kui aasta varem.

Euroopa Liidu (EL) elanike reiside arv moodustas 2020. aastal vaid kolmandiku 2019. aasta arvust, teatas keskpank. Iga teine turist tuli Soomest, kuid nende arv vähenes aastaga 63 protsendi võrra.

Kõige vähem mõjutas koroonakriis Läti ja Leedu turiste, aga neidki tuli poole vähem kui aasta varem. EL-i välistest riikidest tulijad moodustasid vaid 19 protsenti külastuste koguarvust.

Ühepäevakülastuste arv kahanes 2 miljoni võrra ja moodustas külastuste üldarvust 40 protsenti. Mitmepäevakülastusi tehti 70 protsenti vähem kui aasta varem, kuid nende keskmine kestus kasvas nelja ööni.

Eesti elanikud külastasid samal ajal välisriike enam kui 1,3 miljonil korral. Eesti elanike reisid EL-i riikidesse kahanesid sealjuures 60 protsendi võrra. Iga neljas reis tehti Soome, kuid külastused sinna kahanesid poole võrra, kuid väiksem mõju oli Läti külastustele – reisid sinna vähenesid 37 protsenti. Ainult 18 protsenti külastustest tehti EL-i välistesse riikidesse.

Ühepäevakülastuste arv vähenes 65 protsenti ja moodustas külastuste üldarvust 14 protsenti. Mitmepäevareise oli 2 miljoni jagu ehk 63 protsenti vähem ja üks reis kestis keskmiselt neli ööd.

Eesti elanikud kulutasid välismaal 800 miljonit eurot vähem kui aasta tagasi, kokku 405 miljonit eurot.

Eesti Pank teeb välisreiside statistikat, kuna keskpanga üks ülesanne on koostada Eesti riigi maksebilanss, mis kajastab ka reisiteenuste eksporti ja importi.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lehvike
9. veebr. 2021 11:15
Laevad seilavad mööda. Lennukid lendavad üle. Ja nad naeratavad. Ja nad lehvitavad. Ongi eksport. Hea tuju eksport. Loeme naeratused ja lehvitused üle ja esitame arve. Nii see rikkus koju tuleb.