"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Mupo inspektor: seitsme meetri pikkust jääpurikat nägin esimest korda (0)
09. veebruar 2021
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

Krõbedad külmakraadid on teinud jääpurikate voolimisel põhjaliku töö. Selle kuu jooksul on mupole laekunud juba 64 teavitust ohtlike purikate kohta. Kõige erilisema näitena võib esile tuua Ehte tänava korrusmaja küljes rippunud jääpurika, mille pikkus oli ligi 7 m. 

 

“Töötan ametis juba 13 aastat ja sellist jääpurikat nägin eile esimest korda,” jagas oma üllatust Põhja-Tallinna piirkonna peainspektor Pavel Boitsov,  kiites sealjuures korteriühistu kiiret reageerimist.  “Õnneks korteriühistu juhatus väga tublisti tegi oma tööd ja kui me kohale jõudsime, oli ohuala juba piiratud. Selles mõttes oli ohutus juba enamvähem tagatud.”

Krõbedad külmakraadid on teinud jääpurikate voolimisel põhjaliku töö. Selle kuu jooksul on mupole laekunud juba 64 teavitust ohtlike purikate kohta. Kõige erilisema näitena võib esile tuua Ehte tänava korrusmaja küljes rippunud jääpurika, mille pikkus oli ligi 7 m. 

Praeguseks on monstrum maja küljest küll likvideeritud, kuid jääpurikad seavad turvalisuse küsimärgi alla veel paljude teistegi hoonete läheduses. 

Põhja-Tallinna elanik Kersti tõdeb, et linnapildis liikudes jääb talle ikka üksjagu jääpurikaid silma. “Tõesti võiks keegi nende järele vaadata ja need maha lüüa, kui vaja,” väljendas naine murelikku meelt. 

Kõige suuremaks ohutsooniks võibki pidada just vanalinna ja Põhja-Tallinna piirkonda. “Viimase kahe päeva jooksul laekus mulle umbes 40 kaebust, mis olid seotud just jääpurikatega või lumest koristamata jäetud katustega,” ütles Boitsov.

Jääpurikaid esineb eeskätt vanade puumajade rajoonides, kus mängivad oma rolli majade ehituslikud omapärad – viilkatused, puudulik soojustus, kuid kohati ka ülekütmine. Käed jalad on tööd täis ka lumekoristuse firmadel.

Täna sai lumest ja purikatest priiks ka Põhja-Tallinna linnaosa valitsuse hoone. “Selle maja jääpuriakte likvideerimine on võtnud kaks päeva aega, täna lõpetame sellega. Meie firmal on väga palju sel aastal tööd olnud ja enamus objektid on kõik kesklinnas,” ütles lumekoristusfirma SkyProff tööline Martin.

Jääpurikate, nagu ka lume koristamine, on kinnistuomaniku kohustus. Ainuke kiireim viis purikatega võidelda on need eemaldada. Pikemas perspektiivis tuleks aga üle vaadata maja soojustusvõimalused.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.