"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Imiku surnuks sõitnud roolijoodik rikkus korduvalt seadust (0)
10. veebruar 2021
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

Vastsündinu surmani viinud avarii põhjustanud mehe enda sõnul on tal harjumus iga nädal alkoholi pruukida, seetõttu oli tema vahistamine vältimatu, ütles Lõuna ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Kretel Tamm.

Jaanuari lõpus Tartu külje all Aardlapalus purjuspäi imiku surnuks sõitnud roolijoodik Igor on politseile varasemate rikkumiste läbi tuttav, vahendas BNS Tartu Postimeest. 

Eestus elavat 51-aastast Vene kodanikku Igorit on politsei kaks korda varem joobes juhtimise eest karistanud, viimati väärteo korras mullu suvel Kambja vallas. Kerges joobes olnud mehel polnud toona varasemaid kehtivaid seaduserikkumisi ning ta sai trahvi 320 eurot.

2018. aasta kevadel jäi ta politseile vahele purjuspäi rattaga sõites. Et purjuspäi jalgrattaga sõitmine liigitub liiklusseaduses muu rikkumise alla, oli toona trahvi suurus 28 eurot. 

28. jaanuaril põhjustatud avarii uurimiseks algatas Lõuna ringkonnaprokuratuur kriminaalmenetluse. Kuna varasemad kaks trahvi olid Igoril makstud ja väärteod aegunud, ei saa neid edasisel menetlemisel arvesse võtta.

Vastsündinu surmani viinud avarii põhjustanud mehe enda sõnul on tal harjumus iga nädal alkoholi pruukida, seetõttu oli tema vahistamine vältimatu, ütles Tamm.

Mehel oli kriminaalne ehk raske joove. Esialgu alustas prokuratuur menetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb joobes juhtimist. Milliseks selle juhtumi kvalifikatsioon aga lõpuks kujuneb ehk kas sündmust käsitletakse tapmisena, saab öelda siis, kui kõik määratud ekspertiisid on saanud vastuse, ütles Tamm.

Prokuratuuril ei olnud teisipäeva õhtul anda infot, kas juhi kõrval istunud naine oli alkoholi tarvitanud. Küll aga teadsid Tartu Postimehega rääkinud lähedased öelda, et viinaviga oli küljes nii õnnetuse põhjustanud mehel kui ka autos kaasa sõitnud naisel, ning teel oldi sõprade juurest, kus alkoholi tarvitati, koju Kastre valda.

Perekond on olnud politsei huviorbiidis ka varem alkoholilembuse ja perevägivallateadete tõttu. Kastre valla sotsiaalosakonna juhataja Karmen Vetemäe sõnul on perekond endiselt sotsiaaltöötajate ja lastekaitsetöötaja vaateväljas ning valla sotsiaaltöötajad tegelevad praegu avarii põhjustanud autos viibinud pereemaga ja tema lapse abistamisega.

Fordi juhtinud mees võeti vahi alla möödunud kolmapäeval pärast haiglaravi lõppemist ja viidi arestimajja.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.