"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kergliiklustee uus lõik annab parema ühenduse linnaga ja tõstab liiklusohutust (0)
10. veebruar 2021
Albert Truuväärt/ Pilt on illustreeriv

"Tallinn on võtnud suuna rohepöördele ning kvaliteetse linnaruumi üheks oluliseks osaks on kergliiklusteede arendamine. See on vajalik nii liiklusohutuse kui ka terviseedenduse aspektist," ütles abilinnapea Kalle Klandof.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel alustatakse uue kergliiklustee lõigu rajamisega esmaspäeval, 15. veebruaril. Tööde eesmärgiks on 2019. aastal valminud Ülemiste järvega piirneva kergliiklustee ühendamine Pärnu maanteel, Rahumäe raudteeviaduktil algava Lääne-Tallinna kergliiklusteega. 

“Tallinn on võtnud suuna rohepöördele ning kvaliteetse linnaruumi üheks oluliseks osaks on kergliiklusteede arendamine. See on vajalik nii liiklusohutuse kui ka terviseedenduse aspektist,” ütles Klandof. “Viljandi maantee ja Pärnu maantee vahelise kergliiklustee rajamine on järjekordne panus sellesse, et Tallinn saaks ühendatud pideva kergliiklusteede võrgustikuga.”

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul tuleb rajatavale kergliiklustee lõigule kaks tunnelit. “Üks Männiku tee alla ning teine Liiva jaama juurde raudtee alt läbi. Rahumäe ja Liiva asumi elanike võimalused kiirelt ja ohutult kergtransporti kasutades liigelda tõusevad oluliselt. Mugavamaks muutub liikumine Nõmme turu suunas ning paremini avaneb Liiva elanikele Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala piirkond ning Rahumäe elanikele Järve metsa terviserajad,” rääkis Šillis. Lisades, et sarnast ohutut ja mugavat kergliiklust väärivad kõik Nõmme asumid. 

“Järgmine suurem arenguhüpe tuleb teha Nõmme keskusepiirkonnas. Ühendada on vaja korraliku kergliiklusteega Pärnu mnt lõik Nõmme ülesõidu ja Kõrge tn vahel, Raudtee tn Nõmme ülesõidu ja Nõmme gümnaasiumi vahelisel lõigul ning Vabaduse pst ja Pärnu mnt vahel Õie tn.,” sõnas linnaosa vanem.

Liiva raudteejaama kergliiklustunnel

Esimeses järjekorras alustatakse Liiva raudteejaama kergliiklustunneli rajamisega, mille käigus tavaliiklust ei takistata.

Ehitustööde käigus rajatakse 1,5 kilomeetri pikkune 3,5 meetri laiune asfaltbetoonkattega kergliiklustee, mille mõlemale küljele rajatase 0,75 meetri laiune graniitsõelmetest kattega jooksuriba. Kergliiklustee kulgeb valdavalt ajaloolisel kitsarööpmelise raudtee trassil ning on muust liiklusest eraldatud. Kõrge tn 1 kuni Kurni Põik 7 vahelisel 200 meetri pikkusele lõigul on kergliiklustee samas ruumis piirkonna kinnistute juurdepääsuteega. Kergliiklustee ristumised Männiku teega ning Raudteega Liiva raudteejaamas rajatakse kahetasandilistena. Pärnu maanteele rajatakse ohutussaarega ning erivalgustusega varustatud reguleeritud ülekäigurada.

Kergliiklustee teenindamiseks rajatakse Pärnu maanteele 10-kohaline ning Liiva raudteejaama 18-kohaline sõiduautode parkla. Liiva raudteejaama rajatakse bussipeatus koos tagasipöördekohaga, mis võimaldab tulevikus avada raudteejaama teenindava bussiliini. Kergliiklusteele rajatakse LED-tänavavalgustus ning pinkide, prügikastide ning jalgrattaparklatega varustatud puhkekohad.

Ehitustöid teostab KMG Inseneriehituse AS. Projektdokumentatsiooni koostas SA Eesti Terviserajad tellimusel Teedeprojekt OÜ. Tööde lepinguline maksumus on ca 3,2 miljonit eurot ja tööde lepinguline tähtaeg on oktoober 2021.

Ehitustöödega kaasnevad ajutised liikluspiirangud, mistõttu on tarvilik järgida ajutisi liikluskorraldusvahendeid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.