"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tartu Ülikooli haridusteaduste instituut avas kaasava hariduse magistriõppekava (0)
10. veebruar 2021
Tartu Ülikool

„Selle õppekavaga pakume uuenduslikku lahendust väga olulisele ühiskondlikule probleemile,“ ütles haridusteaduste instituudi juhataja professor Äli Leijen.

Tartu Ülikoolis on alanud dokumentide vastuvõtt magistriõppesse astumiseks ja esimest korda võetakse tänavu õppijaid vastu kaasava hariduse erialale.

Haridusteaduste instituudis sügisel algavasse kaasava hariduse magistriõppesse on oodatud töötavad õpetajad ja eripedagoogid, kellel on magistrikraad või sellega võrdsustatud kvalifikatsioon. Eesmärk on anda õpetajatele, eriti varem ülikooli lõpetanutele, teadmisi ja oskusi kaasava hariduse rakendamiseks. Õpingute käigus omandatakse vanemõpetaja kutsepädevused.

„Kaasava hariduse põhimõte on enam kui praktiliste oskuste komplekt; see on mõtteviis, mis on vajalik ühiskonnas koos elamiseks. Rahvusvahelisest õpetamise ja õppimise uuringust TALIS ilmnes, et kõige enam tunnevad Eesti õpetajad vajadust arendada end kaasava hariduse põhimõtete rakendamise alal. Uus õppekava keskendubki just sellele,“ rääkis Leijen.

Õpe toimub sessioonõppena ja kestab kaks aastat. Õppekava koosneb kuuest kohustuslikust ainest ning valik- ja vabaainetest, suur osakaal on pideval praktikal oma töökohal. Õppeaineid töötas välja suur meeskond, kuhu kuulusid teadlased, õppejõud ning praktikud Tartu Ülikoolist, Tallinna Ülikoolist, Stavangeri Ülikoolist ja Oslo Ülikoolist. Tööd kaasrahastas Norra Finantsmehhanism.

Õppekava programmijuht on haridusteaduste instituudi õpetajahariduse nooremteadur Liina Malva, kes on ka ise koolis õpetajana töötanud.

Õppekava ja sisseastumistingimusi tutvustatakse 23. veebruaril ja 23. märtsil veebiseminaridel, kuhu saab registreeruda aadressil ht.ut.ee/et/kaasav.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.