"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Viis Tallinna koolijuhti suunduvad ettevõtetesse juhtimispraktikale (0)
10. veebruar 2021
Ksenija Kurs/ Foto on illustreeriv

Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula sõnul toetab haridusjuhtide praktikaprogramm muutunud õpikäsituse (MÕK) eesmärki tuua õppimine ja õpetamine raamidest välja ning õppida kõikjal ja kõigilt.

Tallinna Haridusameti, Heateo Haridusfondi ja Fontesega koostöös möödunud aastal ellu kutsutud haridusjuhtide praktikaprogramm jätkab teise lennuga. Tegemist on unikaalse arenguprogrammiga, mis viib koolijuhi tunnustatud juhtimiskultuuriga ettevõttesse või asutusse praktikale – sedapuhku suunduvad praktikale viis pealinna koolijuhti, kellele pakuvad tuge tippjuhtidest mentorid.

Pajula sõnul toetab haridusjuhtide praktikaprogramm muutunud õpikäsituse (MÕK) eesmärki tuua õppimine ja õpetamine raamidest välja ning õppida kõikjal ja kõigilt. “Et see toimiks, on vahel vaja välja tulla mugavustsoonist ning vaadata oma põhitööd ja harjumuspäraseid tegevusi kõrvalt. Praktikaprogrammis osalemine annabki direktoritele võimaluse saada inspiratsiooni uute ideede sünniks, motivatsiooni nende elluviimiseks ning tuge muutuste juhtimiseks,” sõnas Pajula.  

Heateo Haridusfondi ja Tallinna Haridusameti käivitatud haridusjuhtide praktikaprogrammis suunduvad Tallinna koolijuhid praktikale ettevõtetesse, et õppida sealsest juhtimiskogemusest ja rakendada saadud teadmisi hiljem oma kogemustes. Programmi eesmärk on edendada Eesti koolijuhtimise kvaliteeti, anda koolijuhtidele sügav sissevaade kaasaegse juhtimiskultuuriga ettevõtte või asutuse igapäeva ja nende toimimismudelitesse, et praktilise kogemuse kaudu omandada tippjuhile omaseid juhtimisoskusi. Programmi kestus on kokku üheksa kuud, millest esimesed kolm kuud töötab koolijuht täiskohaga kindlas organisatsioonis ning seejärel naaseb kooli, et kogutud teadmisi ja ideid oma koolis ellu viia.

Programmis osalevad sel aastal Tallinna Kopli Ametikooli direktor Kaspar Kaugija, kes suundus praktikale LHV-sse, Tallinna Saksa Gümnaasiumi direktor Kaarel Rundu, kelle praktika möödub TransferWise´is, Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi direktor Siret Paasmäe asus praktikaprogrammi täitma ettevõttes Veriff, Tallinna Ühisgümnaasiumi direktor Mehis Pever täiendab oma teadmisi Telias ja Tallinna Pae Gümnaasiumi direktor Izabella Riitsaar Swedbankis. 

Praktikaprogrammis osalev Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi direktor Siret Paasmäe on kooli juhtinud 15 aastat ja enne seda töötas ta Maardu Gümnaasiumis õpetajana. “Haridusmaailmas tegutsemine on alati olnud minu kutsumus. Praktikaprogrammi kogemus võimaldab mul sellesse valdkonda uute väärtuslike teadmistega panustada,” leiab Paasmäe. “Koolisüsteemis tuleb aja ja arengutega kaasas käia, sinna hulka kuulub ka tulemuslik juhtimine. Koos mentori ja Veriffi arendusjuhi Tiit Paananeniga saan kindlasti sisuka arusaama nende organisatsiooni toimimisest, mismoodi juhitakse muutuste protsesse ja kuidas kaasatakse oma inimesi.” 

Heateo Haridusfond on uue põlvkonna tehnoloogiaettevõtjate poolt asutatud filantroopiafond, mille eesmärgiks on anda hoog sisse algatustele, mis aitavad lahendada Eesti hariduse suurimaid sõlmküsimusi. Aastatel 2019-2021 toetab fond kokku miljoni euroga 10-15 algatust, mis tegelevad mõne fondi fookusteemaga: suurendada õpetajate järelkasvu, tõsta koolijuhtimise kvaliteeti, vähendada haridustee katkemist, kasvatada MATIK oskuste (loodus- ja täppisteadused ühes loovuse ja meeskonnatööga) omandamist. Haridusfondi idee algatajad on Taavet Hinrikus TransferWise’ist ja Martin Villig Boltist. Haridusfondi tööd juhib Heateo Sihtasutus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.