"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Talvingut rünnanud Wilson sai kiirmenetluses reaalse vangistuse (0)
11. veebruar 2021

Harju makohus mõistis neljapäeval kiirmenetluses reaalse vangistuse 3. veebruari õhtul Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) ülemarsti Peep Talvingut rünnanud, kuritegelikus ilmas tuntud Toomas Erm Wilsonile.

Kohus karistas 54-aastast Wilsonit kuue kuu pikkuse vangistusega, millest tal tuleb reaalselt ära kanda üks kuu ja 15 päeva. Karistuse ülejäänud osa jääb tal kanda tingimisi üheaastase katseajaga.

Videosilla vahendusel istungil osalenud Wilson tunnistas süüd ja ütles, et tal on väga piinlik.

Kiirmenetlust võib kohaldada, kui tegu on teise astme kuriteoga, asjaolud on selged ja tõendid kogutud. Prokurör esitab kohtule taotluse kiirmenetluseks 48 tunni jooksul alates isiku kahtlustatavana kinnipidamisest.

Kohtuistungil viibis ka Peep Talving, kes oli asja lahendamisega kiirmenetluses ja Wilsonile mõistetava karistusega nõus.   

Talvingu ründamise tõttu tagaotsitavaks kuulutatud Wilson andis end kolmapäeva hommikul ise politseile üles ning ta peeti kahtlustatavana kinni. Ta andis politseile ütlused ning tunnistas tegu.

Juba teisipäeval pidas politsei kinni rünnakuõhtul Wilsoni autojuhiks olnud 61-aastase mehe. “Ta andis oma ütlused toimunu kohta, mis kinnitas uurijate versiooni, et rünnak ei olnud juhuslik ehk kurjategija ootas kannatanut ning oli ründamiseks valmistunud,” rääkis Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre teisipäeval.

Wilsoni autojuhi vabastas politsei kinnipidamiselt kolmapäeval.

Kriminaalmenetlust juhtiva ringkonnaprokuröri Diana Helila sõnul ei olnud ülemarsti Peep Talvingu ründamine seotud tema tööga teadusnõukojas, kuid motiiv on seni selgusetu.

3. veebruaril kella 19 ajal viskas Wilson Mustamäel Retke teel haigla juures parklas autosse istunud Talvingu pihta uriini ja jooksis seejärel minema. Samuti oli Talvingu sõiduki rehv läbi torgatud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.