"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Täna õhtul Kanal 11-s Neeme Raud "Siin Tallinnast": Lumi on ka alati väga poliitiline küsimus – miks? (3)
11. veebruar 2021

Kanal 11 saates "Siin Tallinn" algusega täna kell 21.30 uurib saatejuht Neeme Raud Tallinna Linnavolikogu esimehelt Tiit Terikult, kas lund peaks rookima linn või ühistud. Tervise-ja tööminister Tanel Kiik vastab küsimusele, kui tõhus on meil vaktsiini kasutamine ja kes seda kontrollib.

Saates “Siin Tallinn” küsib saatejuht Neeme Raud minister Kiigelt, kas Eesti tunnistab nagu Euroopa Liit, et senine vaktsineerimisprotsess on olnud üsna amatöörlik. Kuidas tekkinud ummikseisu lahendada? Kas meil on vaktsiinikasutamine tõhus, kes seda kontrollib?  

Eesti kavatseb kampaaniat, et teavitada vene keelset elanikkonda, et Euroopa vaktsiinid on ohutud. Neeme Raud uurib, miks mitte selle kampaania raha eest osta Sputnikut – kui EL selle ohutuks kuulutab. Ungari on seda EL liikmena juba tegemas.

Lume koristamise teemadel arutlevad stuudios  EOKL esimees notar Priidu Pärna, Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet ja Tallinna Linnavolikogu esimees Tiit Terik. 

Noorsoo teater on nüüd poole aastane ja pakutakse palju, erinevale maitsele. Stuudios räägivad oma tööst lavastaja Renate Keerd ja teatrijuht Joonas Tartu.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

teemaa
11. veebr. 2021 19:43
https://www.riigiteataja.ee/akt/122062011015 Tunnistada põhiseadusega vastuolus olevaks ja kehtetuks Tartu Linnavolikogu 19. septembri 2002. aasta määruse nr 120 punkt 1 osas, milles see arvab puhastusala koosseisu teemaa, mis ei ole kõnnitee. https://et.wikipedia.org/wiki/Teemaa https://www.riigiteataja.ee/akt/77265 § 3. Teemaa Teemaa on maa, mis õigusaktidega kehtestatud korras on määratud tee koosseisus olevate rajatiste paigutamiseks ja teehoiu korraldamiseks. Siin on nii, et plangu ääres on kõnnitee ning kõnnitee ja autotee vahel on siis teemaa.
koormis
11. veebr. 2021 19:41
https://www.oiguskantsler.ee/et/seisukohad/seisukoht/k%C3%B5nnitee-koristamise-kohustusest https://www.postimees.ee/4019901/oiguskantsler-konnitee-koristamise-kohustus-on-pohiseadusparane Õiguskantsler Ülle Madise hinnangul on maaomanike kohustus hoida maaga piirnevad kõnniteed puhtana põhiseaduspärane. Kõnnitee puhastamise kohustust ei saa pidada ülemääraseks ja selle kehtestamine kinnistu omanikule on mõistlik. Jagatuna paljude kinnisasja omanike vahel ei ole see üldjuhul kellelegi liialt koormav ega kulukas.
nõmmekas
11. veebr. 2021 19:39
Näiteks Nõmmel on ka selliseid tänavaid, kus kõnnitee asub vaid ühel pool tänavat. Teisel pool on aga haljasala, mida piirneva kinnistu omanik talvel hooldama ei pea. Ja sedagi, et kui plangu ja kõnnitee vahel on umbes 30 cm laiune mururiba, siis kõnniteed hooldama ei pea, küll aga mururiba.