"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Kinnisvaraettevõtted sõlmisid lepingu 100-miljonise Liivalaia kvartali ehituseks (0)
11. veebruar 2021

"See saab olema väga imposantne hoone Tallinna Kesklinnas, ületades ka teiselpool tänaval olevat hotell Olümpiat, mis on paljudele Tallinna inimestele tuntud maamärk," ütles Kapitel juhatuse esimees Taavi Ojala.

Olümpia hotelli vastu Liivalaia tänavale kekib mastaapne kõrghoonete kompleks. Eile sõlmisid kinnisvaraettevõtted Kapitel ja Merko lepingu alustamaks esmaste ehitustöödega.

“Hakkame rajama Tallinna kõige kõrgemat büroohoonet – 28 korrust, 111 meetrit üle maapinna. See saab olema väga imposantne hoone Tallinna Kesklinnas, ületades ka teiselpool tänaval olevat hotell Olümpiat, mis on paljudele Tallinna inimestele tuntud maamärk,” ütles Ojala.

Selle kõrge bürootorni kõrvale kerkib veel kaks pisut madalamat hoonet: 9-korruseline üürikorteritega hoone ja 15-korruseline ärihoone. Kõik kolm ehitist saavad omavahel ühendatud.

“See asukoht on suhteliselt linna keskel ja autokeskne. Liivalaia tänav on üks tihedamaid automagistrale Tallinnas, seetõttu oli väga oluline pöörata tähelepanu sellele linnaruumile, mis ümber kvartali saab olema,” sõnas kvartali arhitekt Martin Aunin.

Hooneid hakkavad ümbritsema sinna rajatavad pargi- ja haljasalad. Hoonetesse tuleb ka näiteks spordiklubi, 25-meetrise basseiniga ujula, spaa, restoran ja konverentsiruumid.

“Väga suurt tähelepanu on pööratud sellele, et hoonete sees oleksid väga mugavad kliimatingimused ja müra suhteliselt madal tase büroopindadel. Majadesse tuleb ka väga palju lifte, et poleks ooteaegu,” sõnas Merko Ehitus Eesti üldehitusdivisjoni direktor Marek Hergauk.

Kõik kolm hoonet valmivad paarikuuste vahedega 2024. aasta keskpaigaks. Arendaja koguinvesteering kvartalisse on ligikaudu 100 miljonit eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.