“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Euroopa Liidu asjade komisjon valis esimeheks Siim Kallase (0)
12. veebruar 2021
Erik Peinar/Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon valis tänasel istungil esimehe ja aseesimehe. Komisjoni hakkab juhtima Siim Kallas, aseesimehena jätkab Riina Sikkut.

Komisjoni liikmed on veel Kalle Grünthal, Ruuben Kaalep, Tarmo Kruusimäe, Oudekki Loone, Lauri Läänemets, Mailis Reps, Timo Suslov, Margit Sutrop, Aivar Sõerd, Raivo Tamm, Urve Tiidus ja Jaak Valge.

Euroopa Liidu asjade komisjon (ELAK) on alatine komisjon, millel on Riigikogus Euroopa Liidu küsimustes otsustav ja koordineeriv roll. Komisjon annab mandaadi valitsuse seisukohtadele Euroopa Liidu õigusaktide eelnõude kohta ning Eesti seisukohtadele Euroopa Liidu ministrite nõukogu ja Euroopa Ülemkogu kohtumisteks. ELAKi seisukohad on valitsusele kohustuslikud ja valitsus lähtub nendest Euroopas peetavates aruteludes.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.