"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kaja Kallas: Sputniku vaktsiinist ei pea tegema poliitilist instrument (5)
12. veebruar 2021
Albert Truuväärt

"Kui Euroopa ravimiamet ütleb, et see on hea vaktsiin, siis see on meie jaoks samasugune vaktsiin nagu iga teinegi. See ei tohiks olla poliitiline instrument, vaid inimesed peaksid saama vaktsineeritud," märkis peaminister Kaja Kallas. 

Kallas (Refomierakond) ütles “Otse Postimehest” erisaates, et kui Euroopa ravimiamet annab Venemaa koroonavaktsiinile rohelise tule, siis ei näe ta põhjust, miks ei peaks ka Eesti kaaluma Venemaa koroonavaktsiini soetamist, vahendas BNS. “See on samasugune vaktsiin nagu kõik teised,” märkis Kallas.

“Venemaa kasutab seda Sputnikut võib olla poliitiliste eesmärkide saavutamisel. Miks nad ei vaktsineeri oma elanikkonda, vaid hoopis pakuvad seda vaktsiini väljapoole – see on selleks, et kasvatada oma mõju, samamoodi teeb ka Hiina,” tõdes ta.

“Aga kui Euroopa ravimiamet ütleb, et see on hea vaktsiin, siis see on meie jaoks samasugune vaktsiin nagu iga teinegi. See ei tohiks olla poliitiline instrument, vaid inimesed peaksid saama vaktsineeritud,” märkis Kallas. 

Kommentaarid (5)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

meenutaja
13. veebr. 2021 11:26
https://et.wikipedia.org/wiki/Nürnbergi_kohtuprotsess_kuritegudes_osalenud_arstide_vastu
Vaatleja
13. veebr. 2021 08:37
Kaja siin natuke eksib. Oma rahvast vaktsineeritakse küll. Ja Venemaal on olema tegelikult lausa kolm erinevat vaktsiini, väljaspoole pakutakse neist vaid riigiettevõttes välja töötatud Sputnik V vaktsiini, mille puhul otsene vajadus kommertstulu teenida puudub ning sedagi eelkõige selle kohapeal tootmist silmas pidades mitte, et keegi otseselt Venemaalt neile hetkel endilegi vajalikke vaktsiinidoose kohe kuhugi massiliselt välja veaks. Mis puutub poliitilisse komponenti Venemaa poolt, siis ma ei tea paraku riiki kes oma õnnestumisi ja edulugusid ei kiidaks või nende pealt mingit mainekasu ei püüaks lõigata. See on alati olnud loomulik osa inimeseks olemises ja sedakaudu kogu inimühiskonnast ning raske on mõista neid, kes selle nüüd äkki Venemaa puhul kuidagi pahaks pandava leiavad olevat. Pahaks pandav on siin pigem hoopis see kui kõik, mis Venemaa ka ei teeks, mõne jaoks äkki enam kuhugi ei kõlba, sest just selles on äratuntavalt olemas poliitiline komponent ja pealegi veel seda sorti, mis selle kasutajaid kaugeltki mitte kõige paremast küljest ei iseloomusta.
vältida naeruväärsust
13. veebr. 2021 07:00
Lugupeetavad tuleb vältida naeruväärsust parimaks näiteks nn puhta USA gaasikondensaadi kantimine tankerile Pakri külje all ja kõik siis otse Ust-Luugast Venest. Kõik korrekt vastavad load, paberid, templid aastaid ja aastaid totaalne jälgimine. Kui vastavad ametkonnad on uurimise teinud ja load andnud siis vaktsiin käiku just sellest sõltub vaktsineerimise edukus ja efektiivsus vältida naeruväärset veiderdamist. Epideemia katk on tõsine asi ei mingit veiderdamist naeruväärset tegelt.
jalad tagumendi
12. veebr. 2021 23:23
Tuleb tegutseda ja epideemiale piir panna Eestis, Euroopas ja üle ilma ja kasutades kõiki efektiivseid vahendeid. Elik ei mingit paaadunud prüsseliidi kombel pidevat allategemist vaid töhe rahalist ressurssi ju Euroopas üüratult rahamassinas muudkui töötab rohkem sedeleid. Ei mingeid probleeme seega jalad tagumendi alt ja kui sobiv abimees Sputnik V siis kasutab epideemiaga ühelpool siis piisavalt aega poliitkemplemiseks midas keerukat. Katkuaeg ümber siis võtab sisse harjunud pusängid milles lugu kuid momendil tuleb tegutseda. Ilmselt on neid Eestis kes eelistavad Sputnikut ja kui nii saab vaktsineerimist edendada siis milles lugu epideemia viirus mingit riigipiiri ei tunnista. Ei ole nii nagu elektri ja gaasiga kus koheselt selge mis molekul demokraatlik ja mis tavaline Mordor gaasikondensaadist rääkimata vaid näperda molekuli pilt selge.
Sputnikust
12. veebr. 2021 17:59
Meditsiin vaktsiin ja poliitika olgu lahus ja täpselt sellist suhtumist tuleb hoida.