"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
EKRE volikogu kutsub rahvast üles osutama kodanikuvastupanu (4)
13. veebruar 2021
Ilja Matusihis

"Hiljutine võimupööre andis Eesti demokraatiale, suveräänsusele ja õigusriiklusele tõsise tagasilöögi," seisab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogu laupäeval vastu võetud avalduses, milles kutsutakse üles osutama rahvusriiklust, iseseisvust ja sõnavabadust õõnestavale poliitikale kodanikuvastupanu.

“Oleme jõudnud olukorda, kus valitsusest on tõrjutud rahvuslikud jõud, kes võitlesid eestlaste majandusliku heaolu eest ja soovisid anda rahvale riigiasjades suuremat otsustusõigust. Oleme jõudnud olukorda, kus kaitsepolitseil ja prokuratuuril lasub kahtlus võimupöördele kaasa aitamises ning võimule on tulnud mitmete tõsiste korruptsioonijuhtumitega määritud erakonnad.”

“Oleme jõudnud olukorda, kus Eestis kehtib sisuliselt ühe Brüsseli liberaalse erakonna ainuvõim. Just Euroopa-ülene erakond ALDE, kuhu kuuluvad nii Keskerakond kui ka Reformierakond, nõudis juba 2019. aastal koalitsioonivalitsuses kokku lepitud abielureferendumist loobumist,” meenutab partei enda avalduses. “Oleme jõudnud olukorda, kus pärast rahvuslike jõudude valitsusest tõrjumist plaanivad Keskerakond ja Reformierakond näidata rohelist tuld Euroopa Liidu migratsioonipaktile, mis võtab liikmesriikidelt õiguse otsustada ise oma immigratsioonipoliitika üle.”

“Oleme jõudnud olukorda, kus Brüsselile meeldimise nimel tahetakse kehtestada Eestis poliitilist tsensuuri – uue valitsuse kavandatav vihakõneseadus on vahend, millega suukorvistatakse Euroopas rahvuslasi ja konservatiive ning teisi massiimmigratsiooni ja sooneutraalsuse ideoloogiaga mitte leppivaid inimesi,” selgitab EKRE oma avalduses. “Tähelepanu väärib asjaolu, et praegusesse olukorda oleme jõudnud põhiseadust järjekindlalt eirava ja päevapoliitikasse sekkuva presidendi osalusel ning heakskiidul.”

“Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna volikogu kutsub üles osutama rahvusriiklust, iseseisvust ja sõnavabadust õõnestavale poliitikale kodanikuvastupanu. Kõigil, kes hoolivad meie riigist ja rahvast, on aeg koonduda eestluse kaitsele,” seisab tekstis. “Töötame selle nimel, et tuua taas võimule rahvuslik valitsus.”

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

teeb Trumpi
14. veebr. 2021 08:52
Põhiline teeb Trumpi suudab Donald suudavad usakad suudetakse ka Eestis. Piir ja tollid paika ja tootmine käima ei mingit töllerdamist ja häälitsust fuck.
flaamidest abi
13. veebr. 2021 22:32
Järsku tuleb pöörduda flaamide poole viiks heitlused Prüsseli puhastab iidse flaami linna aitades ka Eestit globalistide Vikerkaare haardes. Seltskonnale teadmiseks just flaamide toetus veidi aitab katalaane vastupidada Hispaania türmis.
ei mingit Karl Genrihhi
13. veebr. 2021 18:38
Resoluutne vastuseis uusvenestusele nn u kraiinatamisele bezviiz ja kõrgkoolide poltvolt ärile elik bantude, pakkide, indusside jne jne jne tarimisele Eestisse. Ja koostöö Soome, Rootsi, Läti rahvuslike jõududega neid siiski on.
linlane
13. veebr. 2021 22:09
https://zen.yandex.ru/media/politinteres/drevnerusskie-nazvaniia-estonskih-gorodov-5fe4ba0e8380f70f48c6e20d