"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Rakenduskõrgkoolid soovivad maskikandmise kohustust (0)
14. veebruar 2021
Ilja Matusihis

Rakenduskõrghariduses on suur osa praktilisel õppel, mida distantsilt teha ei ole võimalik, ning seetõttu soovivad rakenduskõrgkoolid õppejõudude ja töötajate vaktsineerimisega alustamiseni maski kandmise kohustuse rakendamist koolide siseruumides.

Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu pöördus reedel sotsiaalministeeriumi ning haridus- ja teadusministeeriumi poole sooviga täpsustada, milline on planeeritav ajakava vaktsineerimisega alustamiseks kõrgkoolide õppejõudude ja töötajate seas.

Samuti juhivad rektorid tähelepanu, et vaktsineerimise efektiivsemaks läbiviimiseks on kõrgkoolidele vajalikud täpsemad juhised vaktsineerimisele eelnevate tegevuste osas, et kõrgkoolid oleksid piisava ajavaruga informeeritud vajalikest ettevalmistustest, sealhulgas nimekirjade koostamisest.

Haridus- ja teadusministeeriumi info kohaselt alustab riik haridusvaldkonna töötajate koroonaviiruse vastu vaktsineerimise ettevalmistamist ning vaktsineerimisega alustamist veebruari keskel, märkis nõukogu.

Nõukogu pöördus juba 9. veebruaril haridus- ja teadusministeeriumi poole seoses maskide kandmise kohustusega siseruumides. Pöördumises tehti ettepanek liigitada kõrgkoolid avalikeks siseruumideks, kus seetõttu kehtiks maski kandmine kohustus või pakkuda välja mõni muu võimalus maskikandmise kohustuse rakendamiseks. Ettepanek tulenes vajadusest suhtuda ennetusmeetmetesse üheselt ja tagada kontaktõppe jätkamine turvalistes tingimustes kõikidele osapooltele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.