"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Siimo: ühe inimese pärast nupufooriga liiklust seisma panna on mõttetu (3)
15. veebruar 2021
Rene Suurkaev

Siimo (27), bussijuht ütles, et tema ise on küll Läänemaalt, kuid satub töö tõttu sageli ka Tallinna.

“Liikluses olen täheldanud, et tehakse asjatuid liigutusi, nt pidurdatakse liiga palju. Liiklusraevu tekitabki minu arvates asjatute liigutuste tegemine ja sellest tingitud stress. Näiteks kui on võimalik ristmikult üle sõita, siis mõni nõrganärviline ikka pidurdab. Rohelise tule vilkudes on õigus veel ristmikku ületada. Tõenäoliselt kardavad seda teha algajad autojuhid.

Fooritsüklid võiksid Vabaduse puiesteel olla paremini sätitud. Õhtusel ajal võib tihti märgata, et ristmik on reguleeritud, aga kõrvaltänavatelt liiklust ei ole. Arvan, et oleks keskkonnasäästlikum seadistada liikluskorraldusvahendid vastavalt liiklusvoolule. Jalutades ma ei kasuta nupuga foore, sest ei tundu mõistlik tervet liiklusvoolu peatada ühe inimese pärast. See mõjutab ju autojuhi rahakotti ja keskkonda,” ütles Siimo.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Liikleja vabakal
18. veebr. 2021 10:49
Sealne olukord tõepoolest kriitikat ei kannata. Raudsed närvid peavad olema. Jalakäijate poolt ka viisakust rohkem oleks vaja..
ukmatu toomas
16. veebr. 2021 13:55
Vaba inimesel "vabal maal" peava olema ees liikluses roheline tuli,teed peavad sh.kõnniteed peavad olema puhastatud 24/7 jne.Kes seda teeb ja kes kinni maksab mind ei huvita ! Kui nii ei ole siis võtan suu täis ja esitan umbusaldusavalduse !
Vaatleja
15. veebr. 2021 12:10
Kuidas mõista "Jalutades ma ei kasuta nupuga foore"? Teatavasti on punase tulega sõidutee ületamine jäme liikluseeskirjade rikkumine isegi autodest täiesti tühja sõidutee puhul ning pääsesin sarnases situatsioonis üsna kopsakast trahvist vaid seetõttu ametliku hoatusega , et mul polnud varaseimaid rikkumisi. Järgmisel sarnasel teeületusel oleks see hoiatus olnud aga juba aluseks ka mind trahvida. Nii, et ei maksa ikka inimestel nii kergekäeliselt kõiki kehtivaid eeskirju rikkuda või oma suva järgi tõlgendada soovitada, pigem siis juba kutsuda üles seadusandjaid teatud eeskirjapunkte uuesti üle vaatama ja neid vajadusel muutma aga enne seda lähtuda ikka seadustest isegi kui need meile vahel totrad peaksid tunduma.