"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Iru hooldekodus on koroonaohtlik olukord kontrolli all (0)
16. veebruar 2021
Rene Suurkaev

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda kureeriva abilinnapea Betina Beškina sõnul on Iru hooldekodus 4. jaanuaril tuvastatud koroonaviirus tänaseks kontrolli alla saadud ja stabiliseerunud. „Positiivse diagnoosi saanud kliendid ja töötajad on tervenemas, isolatsioon on lõppenud ja nakkusohtlikke kliente hooldekodus ei ole,“ nentis Beškina. 

„See oli kahtlemata väga raske aeg hooldekodu elanikele, nende lähedastele ja töötajatele. Hooldekodu personal andis igapäevaselt oma parima, et haigestumine ei haaraks tervet maja, sealhulgas töötajaid. Siinkohal tänan hooldekodu personali, kõiki abilisi väljastpoolt asutust, kliente ja nende lähedasi mõistva suhtumise ja abivalmiduse eest.“

Iru hooldekodus on hetkel 289 klienti. 4. jaanuarist alates sai viie nädala vältel positiivse diagnoosi 134 elanikku ja 72 töötajat. Tänaseks on vaktsineeritud 124 klienti ja 106 töötajat ning vaktsineerimine jätkub kava kohaselt.

Hooldekodus on tagatud isikukaitsevahendid kõigile töötajatele ja neid on piisava varuga. Hooldekodu võtab jätkuvalt teenusele uusi kliente. Selleks, et hoida oma lähedasi ja hoolealuseid on veel kuni 28. veebruarini külastused keelatud, kuid pakke võetakse vastu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.