"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn saab endale Nõlva nimelise sadama (0)
16. veebruar 2021
Tallinna Sadam

Tallinna määrab Põhja-Tallinnas Karjamaa asumis asuvale sadamale nimeks Nõlva sadam.

Petromaks Holding OÜ esitas Tallinna linnavalitsuse nimekomisjonile taotluse ametliku kohanime määramiseks Põhja-Tallinnas Karjamaa asumis paiknevale sadamale. Senine Paljassaare sadama pidaja aktsiaselts Tallinna Sadam on otsustanud oma tegevuse Paljassaare sadamas lõpetada.

Petromaks Holding OÜ ettepanek oli anda registreeritavale sadamale nimeks Paljassaare sadam, kuna see nimi on teada sadama tegevusega seotud valdkondades nii Eestis kui välismaal ning Paljassaare sadama nimega on harjunud nende kliendid, hankijad ja partnerid.

Nimekomisjon arutas Petromaks Holding OÜ ettepanekut mullu 26. novembri koosolekul, ent märkis, et sadamale pole võimalik Paljassaare sadama nime anda, kuna planeeritav sadam ei asu Paljassaares. Sellest tulenevalt toetas nimekomisjon sadamale lähima tänava järgi Nõlva sadama nime.

Põhja-Tallinna valitsus kooskõlastas nimekomisjoni taotluse mullu 22. destembril. Eelteade kohanime määramise kohta on avaldatud Tallinna linna ametlikke teateid avaldavas ajalehes ja Tallinna veebilehel 13. jaanuaril.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.