"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
VIDEO JA FOTOD! Tallinnas sai valmis lumelinn (0)
16. veebruar 2021
Ilja Matusihis

"Meie lumelinna rajamise tegi võimalikuks tänavune suurepärane talv. Katustelt ja jää puhastamise käigus jäähallist koguti ligi sada kuuskümmend kuupmeetrit puhast lund ja kuhjati Tornide väljakule. Seal tahusid paarkümmend inimest skulptor Elo Liivi juhendamisel välja uhkeid lumeskulptuure arhitekt Andreas Hinojosa kavandite järgi," kiitis Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Tänase vastlapäeva lõunaks sai Tallinnas Tornide väljakul valmis lumelinn. “Nüüd on meil olemas lumest vastlakukkel, viiul ja kannel, aga ka Tallinna paar kuulsat maamärki. Tänasel vastlapäeval on juba suur hulk lapsi jõudnud neid liulaskmiseks ka proovida,” rääkis Haukanõmm.

Vaata galeriid (29)

Lumelinna skulptuurid sümboliseerivad mitmeid tähtpäevi veebruaris: Eesti Vabariigi aastapäeva, vastlapäeva, aga ka Tallinna kandideerimist UNESCO muusikalinnaks. Nii võib lumelinnast avastada lisaks muusikainstrumentidele ka Maarjamäe lossi ja Paksu Margareeta. Mõni skulptuur on üle kolme meetri kõrge ja enam kui kaheksa meetrit lai. Liulaskmiseks vajaliku tugevuse said need Tõdva vabatahtlike päästjate abiga, kes tõid kohale üle kahekümne tonni vett.

“Loodetavasti suhtuvad kõik lumelinna külastajad neisse ilusatesse skulptuuridesse heaperemehelikult, et neist jätkuks rõõmu kauemaks. Tänaseks soovime aga lustlikku vastlapäeva ja pikka vastlaliugu!” ütles Haukanõmm.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.