"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Häirekeskuse "Lumest lumele" fotokonkursile laekus rekordarv pilte (0)
17. veebruar 2021
Svetlana Aleksejeva

Häirekeskuse 11. veebruaril lõppenud "Lumest lumele 112" fotokonkurss meelitas osalema sadu lasteaedu ja peresid, kellelt laekus rekordilised üle 1100 pildi.

Iga-aastase konkursi eesmärk on tõsta nii laste kui ka vanemate teadlikkust kõikjal Euroopas politsei, pääste ja kiirabi kutsumiseks kasutusel olevast lühinumbrist 112. Häirekeskuse jaoks on väga oluline, et lapsed oskaksid endale ja teistele abi kutsuda. Teadlikkuse mõju näevad päästekorraldajad oma igapäevatöös, sest lapsed märkavad abivajadust, julgevad 112 numbril helistada ja abi kutsuda.

“Oleme uhked nende väga paljude laste üle, kes ennast ja teisi aitavad ning lõpetuseks ka oma vanemaid ja vanavanemaid sellel teemal harivad,” rääkis häirekeskuse 112 teenuse juht Heiko Leesment.

Ligi 1100 pildi seast valisid häirekeskuse töötajad välja viis meeldejäävamat lasteaedade tehtud 112 kujutist ning neid tunnustatakse hariva põrandamänguga “Aga mina”. Ülejäänud osalejate saadetud fotodest valiti kaks erilisemat, kes saavad auhinnaks kinkekaardi. 

Sel aastal jäid enim silma Uulu lasteaia Jaanimardikate rühm, Rakvere Kungla lasteaia Sipsiku rühm, Maardu lasteaia Sipsik Kiilide rühm, Viljandi valla Viiratsi lasteaed Rüblik ning Tallinna lasteaia Ojake Liblikate rühm.

Perede hulgast paistsid enim silma Karine Purge ja Gete Kauge.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.