"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Tallinn saab keeleõppeks miljon eurot (0)
17. veebruar 2021

Haridus- ja teadusministeerium eraldab Tallinna linnale enam kui miljon eurot eesti keele õppe korraldamiseks koolieelsetes lasteasutustes, kus õppe- ja kasvatustegevus ei toimu eesti keeles.

Toetuse eesmärk on, et eesti keelest erineva emakeelega lastele ja noortele on tagatud kõigil haridustasemetel võimalused Eesti ühiskonnas aktiivseks toimimiseks ja õpingute jätkamiseks võrdselt eesti keelt emakeelena rääkivate õppuritega. Programmi tegevusena paraneb eesti keelest erineva emakeelega õpilaste eesti keele valdamise tase lasteaia lõpetajate seas.

Eesti keele kui teise keele õpe on korraldatud ja õppevahendid tagatud 410-s muu õppekeelega rühmas, keelekümblusrühmas ja rühmas, kus õpivad eesti keele tugiõpet saavad lapsed. 

Programm “Professionaalne eestikeelne õpetaja vene õppekeelega rühmas” on rakendatud 46-s koolieelse lasteasutuse rühmas, sealhulgas võimaldatud igas rühmas üks eestikeelne õpetaja, kelle töötasu alamäär on 1315 eurot. Programmis osalevates rühmades on tagatud eesti keele õppevahendid, eestikeelse õpetaja jätkukoolitus ja professionaalsus ning laste eesti keele oskuste areng lähtudes koolieelse lasteasutuse riiklikust õppekavast jaanuar – detsember.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.