"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ideetalgutel luuakse üheksale saatkonnale esindusruumide kontseptsioon (0)
18. veebruar 2021
Brand Estonia

Tehnopoli ja välisministeeriumi korraldatud innovatsioonipesade ideetalgute luuakse üheksale Eesti saatkonnale esindusruumide kontseptsioon.

Innovatsioonipesade ehk Eesti riigi avalike esitlusruumide eesmärk on tutvustada maailmale Eestis loodud nüüdisaegseid lahendusi nii ettevõtluse kui ka loomemajanduse vallas ning edendada nende eksporti asukohariikides ja tuua Eestisse välisinvesteeringuid, edastas välisministeerium.

Ideetalgutel osalevad tiimid mõtlevad iga asukoha jaoks välja erilahenduse, mis määrab vastavale innovatsioonipesale nii sisu (eksponeeritavad ettevõtted) kui ka vormi (ruumilise lahenduse). Esindusruumid on plaanitud üheksasse linna: Tokyo, Toronto, Berliin, London, Soul, Riia, Nairobi, Abu Dhabi ja Singapur.

Ideetalgud avav  välisminister Eva-Maria Liimets sõnas, et väike riik peab  ekspordi suurendamiseks oma teadmised ja ressursid koondama. „Meie edu võtmeks on alati olnud avaliku ja erasektori koostöö ning sellest oleme ka nüüd lähtunud. Olen veendunud, et üheskoos sünnivad ideetalgutel uudsed ja huvitavad lahendused, mis vastavad samal ajal just Eesti eksportiva ettevõtja vajadustele,“ sõnas Liimets.

Lahendusi hindab valdkondlikest ekspertidest kokkupandud žürii, premeerides esikohta 5000 euroga, teist kohta 3000 euroga ja kolmandat 1500 euroga. Lisaks esikolmikule tunnustatakse parimaid ergutuspreemiatega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.