"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eesti on koroonasse nakatumiste arvult Euroopas teisel kohal (0)
19. veebruar 2021
Ilja Matusihis

Euroopa haiguste kontrollikeskuse ECDC värskete andmete kohaselt on Eesti tõusnud koroonasse nakatumiste arvu poolest Euroopa Liidus ja Euroopa majanduspiirkonna kuuluvate riikide seas teisele kohale. See on suur erinevus võrreldes eelmise, 2020. aastaga, mil Eesti tase oli Euroopas üks madalamaid.

ECDC iganädalane ülevaade näitas, et Euroopa koroonaolukord on püsinud stabiilselt raskena. Kogu piirkonnas langesid nii koroonaviiruse esinemissagedus kui ka suremus õige pisut nädala tagusest ajast: uusi koroonanakkusi registreeriti keskmiselt 305,8 juhtu 100 000 elaniku kohta ja keskmiselt 92,5 haigusega seotud surmajuhtumit miljoni elaniku kohta.

Suurimaid muutusi koroonanäitajates täheldati Portugalis ja Hispaanias, kus olukord paraneb. Haigestumus kasvas kõige rohkem Eestis, mis on nüüd Tšehhi (968,1) järel Euroopas teisel kohal 648,5 uue nakatumisega 100 000 elaniku kohta.

Koroonasse suremus on kõrgeim Portugalis (257,8 surmajuhtumit miljoni elaniku kohta), Slovakkias (240) ja Tšehhis (173,7).

Viimastel andmetel pöördusid Soomes koroonasse haigestumine (87,5) ja suremus (7,1) pärast nädalatepikkust jätkuvat kasvu väikeseks languseks. Nii nakatumiste arvult kui ka suremuselt on Soome Euroopas kolmandaks madalamal kohal Islandi ja Norra järel.

Kõige vähem on Euroopas nakatumisi Islandil, vaid 7 nakatumist 100 000 elaniku kohta 14 päeva jooksul. Võrdluseks olgu toodud, et sama tase oli Eestis eelmise, 2020. aasta kevadel, mil Eesti nakatumiste tase oli Euroopas madalaim.

Hetkel tõmbub Eesti ECDC indikatiivsel koroonakaardil värvilt üha tumepunasemaks, samas kui ülejäänud Euroopa muutub järjest heledamaks.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.