"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Puudulik libedustõrje Mustamäel toob teehooldajatele trahvi 3000 eurot (0)
19. veebruar 2021
Ksenija Kurs

"Teede ja tänavate hooldamine on igal ajal, kuid eriti talvel kriitilise tähtsusega teenus. Selles võib teha küll mõistuspäraseid järeleandmisi, kuid mitte lõputult, sest lume- ja libedusetõrje kvaliteet mõjutavad otseselt kõigi linlaste igapäevast elu," ütles Mustamäe linnaosa vanem.

Mustamäe linnaosa valitsus on korduvalt kontrollinud lume- ja libedustõrje kvaliteeti ning fikseerinud mitmeid puuduseid, määrates teehooldajatele 3000 eurot trahvi.

Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laatsi sõnul kasutab Mustamäe lepingujärgset õigust arvata teehooldajate teenustasust maha teatud summa rikkumiste eest.

Seekordsel kontrollkäigu ajal leiti, et kõrvaltänavate, sisekvartalite ning kõnniteede hooldus on nii mõneski kohas teostatud ebapiisavalt ning vaatamata 16. veebruaril koostatud tööde kvaliteedi kontrollimise aktile on mõningates asukohtades siiski jäänud tööd etteantud tähtajaks teostamata. Puudusi tuvastati 15 kohas.

Kontrollimisel lisandusid kvartalite sõidu- ja kõnniteed, millised vajavad hooldust. Selliseid puudusi märgiti 13 kohas.

Arvestades aktis kirjeldatud korduvaid puudusi, kohaldab linnaosa valitsus seekord mahaarvamise 3000 euro ulatuses.

2020. aastal läbi viidud riigihanke tulemusel on Eesti Keskkonnateenused AS Mustamäe linnaosa lepingupartner aastaringsetel hooldustöödel kuueaastase perioodi jooksul.

Jaanuari alguses sai teehooldaja puuduliku libedustõrje eest Mustamäel trahvi 9000 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.