"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
LOOMAAIA UUDISED: Elevandid joonistasid londiga maale (0)
20. veebruar 2021

Toredalt talvine küünlakuu vastlapäevanädal pakkus nii tuisku ja imelist lumesadu kui ka säravat päikest ja krõbedaid külmakraade. Elevantide õuejalutuskäigud jätab krudisev külm lühikeseks, sestap pakkusid talitajad londikandjaile igavuse peletamiseks taas võimalust joonistada. Alati hakkamist täis Fien maalis londiotsa näpuvärvidesse kastes lõuendile neli vastlapäevamotiivi. Tagasihoidlik Draay joonistas veidi paberi peale, kuid lõuendi katmisest keeldus.  

Himaalaja kõrgmäestiku vähenõudlikke ja vastupidavaid koormakandjaid jakke ei morjenda tihe lumesadu üldse. Mongoolia avarustest pärit prževalski hobused oma pikas, tihedas ja soojas talvekarvas külma ja lund ei pelga, kuid hoiavad siiski targu majakese ja toidusõime ligi.

Türkmenistani eeslikud ehk kulaanid keeravad külje päikese poole ja soojendavad end uneledes. Ühed põhjapoolseimad primaadid jaapani makaagid aga teavad hästi, et külmal ajal tuleb oma kõige kallimaid kaisus hoida.

Jäljed aedikulumel andsid märku, et manul Altani, kes päevasel ajal enamasti liikumatult oma kõrgel valvepostil inimesi seirab, on öisel ajal, kui vaatajaid silmapiiril pole, päris aktiivne tegutseja. Manuli videviku- ja ööelu jäädvustamiseks pandi tema aedikusse üles lausa kolm rajakaamerat.

Habekotkad on taas paarituma asunud.

Laupäeval täitub 16. eluaasta aasia lõvil Toril. Poolas Lodzi loomaaias sündinud ja inimeste poolt üles kasvatatud emalõvi elab Tallinnas juba enam kui 14 aastat. Praeguste külmadega ta oma nina õue pista eriti ei soovi ja möllab siseruumis oma lemmikmänguasjadega – suure punase palli ja pappkastiga.

Troopikamaja kolm tokeed viidi elama paksunahaliste majas valmis saanud uude suurde terraariumi. Need Kagu-Aasia päritolu suured gekod, kes oma nime on saanud iseloomuliku hüüu järgi, võivad siledal vertikaalsel pinnal pea alaspidi püsida tunde.

Paksunahaliste maja surikaatidele serveeriti toit – hiid-jahumardika tõugud – seekord väikestes topsikutes. Loomadel jätkus otsimist, nuuskimist ja kraapimist tükiks ajaks.

Läheneva linnugripi ohu tõttu suleti loomaaia veelinnud talvemajakese juures olevale toiduplatsile ja lasti linnutiigi lahvandus kinni jäätuda.

Tuleva nädala kolmapäeval, Eesti Vabariigi aastapäeval on loomaaia kassad avatud tavapäraselt kella 9–15, õuealal võib jalutada kuni kella viieni õhtul.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.