"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pirita lumelinna kerkisid päästeauto, Pikk Hermann ja tordiloss (0)
20. veebruar 2021

Nädala keskpaigas alanud lumelinna ehitus Pirital on jõudnud lõpule ning lumeskulptuurid ja liumäed avati täna kell 12. Selgusid ka lumelinna ehitamise võistluse võitjad.

Lustijad saavad Pirita lumelinnas aega veeta päästeauto katuselt liuteed mööda alla lastes, turnida tordilossi treppidel ja mägisel mänguväljakul ning peita end eriilmelistes lumekoobastes. Lumelinnas kõrgub Pika Hermanni torn ning rajatud on indiaanilinnak. On suuremaid ja väiksemaid lumeskulptuure.

Lumelinna ehitamiseks kulus kolm päeva ja 160 kuupmeetrit lund, mis veeti kokku Piritalt. „Vilgas ehitustöö käis lumelinna ehitusel ka kõige pakaselisematel päevadel hommikul kella kümnest õhtupimeduseni välja. Ehitamas oli nii lapsi kui ka täiskasvanuid,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Lumelinna ehitusele pani õla alla Pirita päästekomando, kes varustas ehitajaid veega ning meisterdas lumelinna ühe pilkupüüdvama atraktsiooni – päästeauto koos treppide ja liuteega.

Lumerajatised on Piritale Jõesuu tee haljasalale kerkinud viie viieliikmelise võistkonna töö tulemusena. Žürii hindas töid kahes vanuserühmas – lapsed ja täiskasvanud. Lastest tuli võitjaks võistkond Anni & Co, kes rajas indiaaniküla ja täiskasvanutest oli parim tiim Mähis, kes ehitas lumest ja jääst tordilossi. Kõik lumelinna ehitajad said auhinnad.

Lumerajatisi hindasid EKA üliõpilasesinduse esimees Taavi Teevet, Pirita vaba aja keskuse õpilane Teele Telling, keskuse juht Eero Kiipli ja linnaosavalitsuse kultuuri- ja noorsootöö peaspetsialist Kai Kukk.

„Pirita lumelinna näol on lapsed saanud juurde ühe põneva mängupaiga. Suur tänu kõigile kaasalööjatele ja eriline tänu päästetöötajatele,” tänas linnaosavanem ning lisas, et Pirita lumelinn jääb lapsi ja kõiki liulaskjaid rõõmustama seni, kuni kevadpäike selle veeks sulatab.

Lumelinna külastajatel palutakse järgida kroonviiruse levikust tingitud piiranguid ja hoida omavahel distantsi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.