"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Vandaalid "murdsid" lasnamäelaste südame (1)
20. veebruar 2021

Sõbrapäevaks Tondiloo parki paigaldatud südamekujulist valgusinstallatsiooni ründasid vandaalid.

“Möödus veidi rohkem kui nädal – ja lasnamäelaste poolt nii armastatud installatsioon sai vandaalide poolt kahjustatud. Kurikaelad ajasid ümber ja rikkusid metallkonstruktsiooni, mille paigaldasime Tondiloo parki sõbrapäevaks ja plaanisime selle kevadeni sinna jätta,” ütles Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet. “Nüüd vaatame, kas on võimalik kõigi piirkonna elanike ja külaliste rõõmuks installatsiooni taastada ja siis uuesti paigaldada Tondiloo pargi künkale,” lisas Svet.

Lasnamäe linnaosavalitsus märgib, et linnal pole skulptuuri vastu suunatud vandalismi tõttu veel lisakulusid tekkinud, kuna see oli renditud. Valgustusettevõte peab hindama, kas skulptuuri on võimalik mõistliku hinnaga taastada. “Kui olite vandalismiakti tunnistajaks, ärge jääge ükskõikseks ja teavitage sellest kindlasti politseid või Lasnamäe linnaosavalitsust. Lõppkokkuvõttes “löövad” vandaalid kõigi maksumaksjate taskute pihta. Ainult ühiste jõupingutustega suudame säilitada oma linnaosa ilusa ilme,” märkis vanem.

Sel talvel on see juba teine paigaldiste kahjustamise juhtum Tondiloo pargis. Kuu aega tagasi lõhkusid vandaalid talvise kaunistuse – suure lumememme konstruktsiooni. Siis osutusid kahjustused tõsisemaks ja otsustati see kõrvaldada. Sõbrapäeva eel paigaldati samasse kohta helendav süda.

Vaatamata vandalismiaktidele, jätkab linnaosavalitsus Lasnamäe kaunistamist ja linnaosa elanikele positiivsete emotsioonide kinkimist.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Vaatleja
21. veebr. 2021 15:42
Kui on tegu mingi kindla vandaalide lemmikpaigaks muutunud koha või piirkonnaga siis võiks seal ju rakendada kaameravalvet, tihendada politseipatrulle ning ka sealkandis liikuvad inimesed võiksid olla valvsamad ja midagi kahtlast märgates julgemalt korrakaitsjaid sellest teavitada või miks mitte jõuvahekorrast sõltuvalt ka ise kohe kohapeal sekkuda, sest vaid ühiselt tegutsedes on võimalik pättidest jagu saada, mitte pead põõsa alla peites ja siis üksnes mingit abstraktset riiki selle saamatuses süüdistades.