"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Kristiine suured pered ja üksikvanemad saavad tasuta maske (0)
09. märts 2021

"Viirus levib kokkupuutel teiste inimestega ja nakkust võivad kanda ka need, kes tunnevad ennast tervena," sõnas Kristiine linnaosavanem Jaanus Riibe.

Kristiine linnaosa valitsus jagab linnaosa paljulapselistele peredele, üksikvanematele ja kõrge nakkusnäitajaga kortermajade elanikele tasuta meditsiinilisi kaitsemaske. 

Riibe kutsub kõiki linnaosa elanikke üles kandma maski ja hoiduma üleliigsetest kontaktidest. “Viirus levib kokkupuutel teiste inimestega ja nakkust võivad kanda ka need, kes tunnevad ennast tervena. Paraku oleme nüüd pandeemia teise laine olukorras ja meie kohustus on maksimaalselt vältida kontakte, püsida kodus ning kaitsta ennast, seeläbi kaitseme ka teisi. Kristiine linnaosavalitsus alustas tasuta maskide jagamist suurtele peredele ja üksikvanematele, kelle elukoht rahvastikuregistri andmetel on Kristiines,” selgitas Riibe. 

Paljulapselistele peredele jagatakse kaks pakki ja vähekindlustatud üksikvanematele üks pakk maske (50 maski pakis). Paljulapseliseks loetakse peret, kus on vähemalt kolm last.

Maskid saab kätte:

–          Kristiine Linnaosa Valitsusest aadressil Metalli 5, esmaspäevast reedeni tööpäeva jooksul kuni 31.märtsini. 

–          Kristiine Tegevuskeskusest aadressil Sõpruse pst 5, esmaspäevast reedeni tööpäeva jooksul kuni 31.märtsini.

Palume kaasa võtta isikut tõendav dokument.

“Linnaosavalitsus palub kõigil tulijatel hoida vajalikku turvalist distantsi ja kanda majja sisenedes maski. Palume tulla ainult tervetel inimestel, kellel ei esine koroonaviiruse sümptomeid ja kes pole ka lähikontaktsed nakatanutega,” ütles Riibe. 

Linnaosavalitsus alustab ka teavituskampaaniat neis kortermajades, kus on kõrge nakatumisnäitaja ehk vähemalt viis nakkusjuhtu. Neile elanikele jagatakse üks pakk maske (kümme maski pakis) korteri kohta ning maskid pannakse iga korteri postkasti. Lisaks pakutakse korteriühistutele tasuta  vahendeid sissepääsude ja liftide desinfitseerimiseks.

Aprillis jagatakse maske üksi elavatele Kristiine pensionäridele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.