"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Tallinna registreerib linnale kaubamärgi Viiger Vidrik (0)
09. märts 2021
Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

Tallinna kultuuri- ja spordiamet korraldab 2021. aastal rahvusvahelise suurürituse The Tall Ship Races 2021 ühte etappi ning selle ettevalmistamisel on purjeregati tutvustamiseks vajalik kasutada lisasümboolikat tutvustusmaterjalide, toodete ja reklaamide kujunduses.

Tallinna teeb ettepaneku registreerida patendiametis kaubamärgina Tallinna linnakantselei nimele kaubamärk Viiger Vidrik, vahendas BNS. 

Tallinna kultuuriamet esitas Tallinna linnavalitsuse kaubamärgi komisjonile 14. juulil 2020 taotluse kaubamärgi Viiger Vidrik kaubamärgina registreerimiseks. Tallinna kultuuri- ja spordiamet korraldab 2021. aastal rahvusvahelise suurürituse The Tall Ship Races 2021 ühte etappi ning selle ettevalmistamisel on purjeregati tutvustamiseks vajalik kasutada lisasümboolikat tutvustusmaterjalide, toodete ja reklaamide kujunduses.

Registreeritav kaubamärk omab sarnasust 1980. aasta Moskva olümpiamängude Tallinna purjeregatil kasutusel olnud maskoti hülgepoeg Vigriga, mille autor oli Saima Sõmer. Kaubamärgina ei ole seda kujutist registreeritud, küll aga on kaubamärgina registreeritud sõnamärk Vigri.

Tallinna kultuuri- ja spordiamet on tellinud Vigriga sarnaneva kujutise Viiger Vidrik joonised ning neid oli kavas kasutada juba 2020. aasta Tallinna merepäevade reklaamides, kuid eelmisel aastal jäid merepäevad ära. Tallinna merepäevade ettevalmistamise käigus näitasid maskoti kasutamiseks üles huvi mitmed ettevõtted ja organisatsioonid sealhulgas Teletorn, Tallinna Lennujaam, Hotell Olümpia, Pirita Top, Postimaja, Arhitektuurimuuseum ja teised, kes sooviksid seda kasutada ärilistel eesmärkidel.

Tallinna linnavalitsuse kaubamärgi komisjon otsustas 28. augustil 2020 toimunud komisjoni e-hääletusel teha Tallinna linnavalitsusele ettepaneku kaubamärgi registreerimiseks Tallinna linnakantselei nimele.

Tallinna kultuuri- ja spordiamet sõlmis 22. jaanuaril Saima Sõmeri pärijatega litsentsilepingu, mille alusel on Tallinna linnal õigus taotleda Vigri või selle kujutise või Vigri alusel loodud tuletatud teoste registreerimist tööstusomandina, sealhulgas kaubamärgi  või tööstusdisainilahendusena. Kaubamärgi registreerimine patendiametis maksab 1267 eurot. Summa tasutakse Tallinna kultuuri- ja spordiameti eelarvest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.