"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Ekspertide soovitusel AstraZeneca vanusepiir kaob (0)
10. märts 2021
Rene Suurkaev/ Foto on illustreeriv

Nüüd, olles tutvunud täiendavate teadusuuringutega, otsustas ka Eesti immunoprofülaktikakomisjon, et alus vanusepiiri kaotamiseks on olemas ning edaspidi võib ka seda vaktsiini süstida kõigile täisealistele, vanusest olenemata.

Eesti immunoprofülaktika ekspertkomisjon otsustas, et teadusuuringud toetavad AstraZeneca vaktsiinilt vanusepiiri kaotamist, samuti on nende ettepanek pikendada nii AstraZeneca kui ka Pfizer/BioNTechi kahe vaktsiinidoosi vahelist aega, vahendas BNS ERR-i.

Kui seni on Eesti süstinud AstraZeneca vaktsiini üksnes kuni 70-aastastele, sest varasemates vaktsiiniuuringutes polnud vaktsiini mõju või selle puudumist vanemaealistele piisavalt uuritud, siis nüüd, olles tutvunud täiendavate teadusuuringutega, otsustas ka Eesti immunoprofülaktikakomisjon, et alus vanusepiiri kaotamiseks on olemas ning edaspidi võib ka seda vaktsiini süstida kõigile täisealistele, vanusest olenemata.

See seab Eestis seni kasutusel olevad kolm vaktsiini kõik ühele pulgale, sest seni oli AstraZeneca puhul ainsana soovitus seda eakatele mitte manustada. “Peaksime võimalikult kiiresti võimalikult palju oma inimesi vaktsineeritud saama,” kommenteeris komisjoni liige, teadusnõukoja juht Irja Lutsar otsust. 

Lisaks otsustas komisjon, et teadusuuringud annavad aluse pikendada nii AstraZeneca kui ka Pfizer/BioNTechi vaktsiinidooside vahele jäävat aega.

AstraZeneca on oma ravimilehele märkinud, et kahe süsti vahe peaks jääma 4-12 nädala vahele. Eesti on seni rakendanud kuldset keskteed ehk meil jäetakse kahe doosi vahele kaheksa nädalat. Edaspidi aga pikeneb see 12 nädalale.

Pfizer/BioNTechi kahe doosi vahe pikendatakse seniselt kolmelt nädalalt kuuele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

EMA Amsterdamis
11. märts 2021 07:23
European Medicines Agency Amsterdamis eriline kogum klaarimaks Wuhani viirusega ja ilmselt kõigi viirustega igati rahulik tõmblemiseta tegutsemine ja milleks mingid vanusepiirid. Mis muud kui Tak Deržat kasutades ühe igati maineka ja tuntud Euroopa rahvuse juhi lemmikväljendit.
järsku revisjoni vaja
10. märts 2021 23:50
Euroopas on tekkinud teat vastuseis preparaatidevallas tegelt kas mitte revisjon vaja kogumis institutsioonis nimega EMA? Hinnavahe vaktsiinidel üüratu järsku selline nähtus tekitab teat küsimusi või ei tekita kõik rahul?