"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VAATA VIDEOT! Tänasest algavad ehitustööd Tondiraba pargi rajamiseks (0)
10. märts 2021

"Parki tulevad võimalused nii individuaal- kui ka meeskondlike spordialade harrastamiseks. Rajatakse mitu suurt mänguväljakut, seiklusrada, maastikurada ja ekstreemspordiala," tutvustas linnapea Mihhail Kõlvart.

Tänasest algavad ehitustööd Tallinnas Lasnamäel asuva Tondiraba pargi rajamiseks. Ehitus toob kaasa ajutisi liikluspiiranguid.

“Juba käesoleva aasta augustiks on plaanis pargist kujundada omanäoline, elukooslusi hoidev puhkeala, mis on jätkuvalt pelgupaigaks linnaloodusele, aga ka tervislikuks vaba aja veetmise kohaks igas eas inimestele,” rääkis Kõlvart. “Parki tulevad võimalused nii individuaal- kui ka meeskondlike spordialade harrastamiseks. Rajatakse mitu suurt mänguväljakut, seiklusrada, maastikurada ja ekstreemspordiala. Samuti ehitatakse välja mugav taristu jalgrattaga sõitmiseks ning liuväli, kus suvel saab tegeleda teiste spordialadega. Jalutajaid rõõmustavad kindlasti läbi metsa kulgevad jalgrajad ning lemmikloomasõpru koerte jalutusväljakud.”

Lisaks vaba aja atraktsioonidele rajatakse parki 25 661 m2 ulatuses kõnniteid ning 10 243 mulatuses koorepuru ja graniitsõelmetega kaetud teid. Metsa läbivad jalgrajad võimaldavad tulevikus jõuda otse ühest pargi osast teise. Erinevaid niidulappe rajatakse 7575 m2, eraldi niidualasid 20 110 m2, märgasid niidualasid 1051 m2 ja kasvumuru alasid 8570 m2 ulatuses. Pargi lõunapoolsesse ossa ehitatakse olemasolevate veesilmade kohale tõstetud teed. Tehakse maastikukujundustöid, uuendatakse tehnovõrke, paigaldatakse liikluskorraldus- ja ohutusvahendid ning tänavavalgustus. 

Pargi ehitamine toob paratamatult kaasa ka ajutisi liikluspiiranguid, kuid võimaluse piires on püütud arvestada linnaosa elanike soovidega. Pargi territooriumil ehitustööde ajal liikuda ei saa, kuid avatuks jäävad Varraku tänava poolt Katleri asumisse viiv kergliiklustee ning läbipääsukoridor pargi põhjapoolsel küljel oleval teel Mustakivi tee suunas.

Tondiraba pargi ehitustööde tellijaks on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet, teostajaks Tallinna Teede AS. Ehitustööde lepinguline maksumus on ca 6,7 miljonit eurot ning tööde valmimise tähtaeg on august 2021.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.